Přeskočit na obsah
MENU

Výlet k Nakloněnému obelisku

Už od roku 2009 se na Dubči nedaleko Nepomuka tyčí Nakloněný obelisk. Nachází se v lese a odráží se v něm obloha i okolní stromy. Symbolizuje pád amerického válečného bombardéru Liberator B24J a připomíná události z 22. února 1944.

pamatnik Dubec

památník

K památníku se můžete vydat procházkou z Nepomuka. Zaparkujete zdarma na náměstí Augustina Němejce a vyrazíte po Naučné stezce kolem Zeleného Hory do Kláštera na náves. Pokračujte kolem kostelíka rovně přes křižovatku. Cesta už nyní povede stoupáním na Dubeč. Na trase je minimální provoz a čekají vás kouzelné výhledy do krajiny a panorama Kláštera se Zelenou Horou. Vzdálenost z Nepomuka na Dubeč je 5 km.

Foto Šárka Boušová

K obelisku je možné dojet autem a využít parkoviště vedle památníku.

Od památníku se můžete vydat třeba na skalní útvar Kámen. Zajímavostí je, že zde bylo nalezeno eneolitické sídliště (Velký kámen), doklad chámské kultury, které bylo vyhlášeno kulturní památkou v roce 1958.

foto tip na výlet

V blízkosti památníku se rozprostírá přírodní rezervace Chýlava chránící kouzelnou květnatou bučinu. Někdy bývá zmiňována také jako Chejlava a najdeme na úbočí vrcholku Buková hora ( 651 m.n.m.).

Buková hora

Fotogalerie

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz