Přeskočit na obsah
MENU

O Nepomuku

Poutní město Nepomuk, rodiště nejznámějšího světce českého baroka sv. Jana Nepomuckého, nabízí pestrou paletu zážitků. Můžete navštívit některé ze 4 místních muzeí, nahlédnout do svatojánského chrámu nebo se projít po Městské naučné stezce či po naučné stezce Pod Zelenou Horou. Příjemná procházka nejen pro rodiny s dětmi je po Stezce Helence, kde jsou umístěné sochy zvířátek i informační panely v podobě Včelařská naučná stezka. V Nepomuku je několik dětských a sportovních hřišť, městské bazénky.

Nepomuk je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. Atraktivní je nedávno zbudovaná naučná stezka Klejnot u Nového rybníka. V dobré vzdálenosti od Nepomuka se nachází množství přírodních památek, včetně nedávno vyhlášené chráněné krajinné oblasti Brdy. Vystoupat můžete na rozhlednu u Železného Újezdu s úžasným výhledem do dalekého okolí. Za ideálních podmínek je možné dohlédnout až vrcholky Alp.

Gastronomickým zážitkem je domácí kuchyně ve Švejk restaurantu U Zeleného stromu nebo návštěva restaurace Angusfarm s vyhlášenými steaky z vlastního ekologického chovu v nedalekých Soběsukách.

Ubytování nabízí několik penzionů, tříhvězdičkový hotel U Zeleného stromu, ale i kemp Nový rybník. K letní dovolené může lákat i skutečnost, že Nepomuk je nejteplejším místem jižního Plzeňska.

Nejen v letní sezóně si můžete také vybrat z bohaté nabídky kulturních akci, za kterými stojí za to přijet.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz