Přeskočit na obsah
MENU

O Nepomuku

Poutní město Nepomuk, rodiště nejznámějšího světce českého baroka sv. Jana Nepomuckého, nabízí pestrou paletu zážitků. Můžete navštívit některé z mnoha místních muzeí, nahlédnout do svatojánského chrámu nebo se projít po Městské naučné stezce či po naučné stezce Pod Zelenou Horou. Pokud nebude právě otevřený zelenohorský zámek, tak si zastávku si můžete udělat například v Klášteře, kde se nachází zbytky bývalého cisterciáckého kláštera, rybník i dětské hřiště. Také v Nepomuku je několik dětských a sportovních hřišť, městské bazénky i dětský zábavní park.

Nepomuk je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. V blízkosti se nachází množství přírodních památek, včetně nedávno vyhlášené chráněné krajinné oblasti Brdy. Nedaleko Nepomuka si můžete prohlédnout Historickou a modelovou železnici Vrčeň. Vystoupat můžete na rozhlednu u Železného Újezdu s úžasným výhledem do dalekého okolí. Za ideálních podmínek je možné dohlédnout až vrcholky Alp.

Gastronomickým zážitkem je domácí kuchyně ve Švejk restaurantu U Zeleného stromu nebo návštěva restaurace Angusfarm s vyhlášenými steaky z vlastního ekologického chovu v nedalekých Soběsukách.

Ubytování nabízí několik penzionů, tříhvězdičkový hotel U Zeleného stromu, ale i kemp Nový rybník. K letní dovolené může lákat i skutečnost, že Nepomuk je nejteplejším místem jižního Plzeňska.

Nejen v letní sezóně si můžete také vybrat z bohaté nabídky kulturních akci, za kterými stojí za to přijet.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2021, Design by Beneš & Michl.