Přeskočit na obsah
MENU

Naučná stezka Klejnot

U Nového rybníka vede nová naučná stezka pro pěší. První zastavení najdete v blízkosti hráze Nového rybníka. Okruh je dlouhý 4,5 km.

">

Stezka má informační tabule, stolky, umělecky ztvárněné ukazatele směru a naučné prvky, např. rozpoznávání tónů či pexeso. Úvodní tabule za hrází Nového rybníka  (nedaleko autokempu Nový rybník) seznamuje návštěvníky s trasou a způsobem značení. Odtud je možné pokračovat skrz malou chatovou osadu k rybníku Klejnot, který dává celé procházkové trase jméno. Pověst o vodní žínce z Klejnotu vypráví o zjevení vodní dívky v rybníce a náhrdelníku z perel (klenotu), který byl věnován
soše Panny Marie Zelenohorské. Stezka je stylizovaná jako jednotlivé perličky - klenoty/místa zastavení. Za dalšími "perličkami" je možno vykročit
hned v několika směrech. Stezka pokračuje přes Suchý vrch, semennou plantáž Silov, Vražedný rybník a vrací se zpět na Nový rybník. Stezka není vhodná např. pro kočárky, vede lesními pěšinami i pastvinou. Délka je 4,5 kilometru. Vezměte si s sebou vlastní kostky a hrací figurky.

Tip: Na každém panelu najdete soutěžní otázku (odpovědi najdete v textu panelů). Za správné odpovědi dostanou děti v infocentru Nepomuk zdarma placku s jednou z ilustrací ze stezky dle vlastního výběru!

Autoři:
ilustrace - Dalibor Nesnídal
dřevořezby - Belfín Libor

Fotogalerie

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz