Přeskočit na obsah
MENU

Přehledně. Rušení omezení a zpřístupňování škol - aktualizace 25.5.2020

Veřejné dokumenty

Zpřístupňování škol (pdf, 223,87 kB)
Obchody a služby (pdf, 56,77 kB)
POKYNY MZd (pdf, 1431,81 kB)

Tento článek není od 25. května aktualizován.

Nouzový stav skončil 17. května 2020. V pondělí 25. května skončila poslední vlna rozvolňování, přesto zůstává v platnosti několik opatření. Od 25. května jsou povoleny kulturní i sportovní akce maximálně do 300 lidí. Od 8. června bude možné navýšit maximální počet osob na 500 a od 22. června až na 1000 osob. Roušky jsou stále povinné např. kromě venkovních prostor, kde nedochází ke kumulaci lidí. Od úterý 26. května se ruší vyhrazený čas na nakupování pro seniory mezi 8. a 10. hodinou, stejně tak už nejsou vymezené hodiny na poště. 

Dne 25. května se otevřely restaurace a hospody, kde je možné sedět rovněž bez roušky, podobně jako v kancelářích.  Otevřely se koupaliště a sauny, hrady a zámky. Před začátkem prázdnin se otevřou letní tábory. Od 25. května jsou povolené návštěvy seniorů a nemocnic v omezeném režimu.

POKYNY MZd (pdf)

Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností a škol ke stažení níže:

Ke stažení zde:

Zpřístupňování škol (pdf)
Obchody a služby (pdf)

Ministerstvo zdravotnictví společně s Miniterstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem školství, mládeže a telovýchovy připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Dle vývoje epidemiologické situace bude dále upravován. V přehledu naleznete, kdy a které obchody, služby či školní aktivity se postupně obnoví, pokud bude situace příznivá.

Nonstop nouzová telefonní linka pro ČR je 1212.

Registrace do bezplatného SMS Infokanálu ZDE.

Usnesení vlády zde:

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/prehled-vladnich-usneseni-od-vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180608/

 https://www.vlada.cz/

POKYNY MZd (pdf)