Přeskočit na obsah
MENU

Omiš (Chorvatsko)

CHORVATSKO - vlajka Omiš (Chorvatsko)

Partnerské město: Omiš
Stát: Chorvatsko (Croatia)
Hlavní město: Záhřeb (Zagreb)
www.omis.hr
www.dalmacija.net/omis.htm
www.almissa.com

Omiš je půvabné město s pravou středozemní atmosférou při ústí řeky Cetiny. Je to město Festivalu pěveckých skupin – klap, v srdci Dalmácie mezi turistickými centry Splitem a Makarskou, město s bouřlivou a zajímavou minulostí s počátky v dobách antiky, ve středověku nedobytné hnízdo omišských pirátů a dnes turistické středisko uprostřed nádherné riviéry. Vedle přírodních krás a mnohých kulturních památek slavných a dlouhých omišských dějin přispívají k nezapomenutelným zážitkům i mnohé pohostinské objekty, sportovní a jiná zařízení.

Řeka Cetina, která si bezprostředně za městem prorazila cestu impozantním horským masivem a velkolepým kaňonem spěchá k moři, činí spolu s kilometrovou písečnou pláží tuto část jaderského pobřeží výjimečnou a zcela ojedinělou.
Skvělá poloha města Omiše mezi strmými skalami, řekou Cetinou a mořem je stejně atraktivní jako turistická nabídka zdejšího kraje: ekoturismus ve vesnických domácnostech, rafting na peřejích Cetiny, volné lezení na okolních skalách, plavecký maraton atd. Můžeme zde najít i malá rybářská místa, která si zachovala svoji osobitost, ale i osamělé zálivy, ve kterých můžeme objevit "svoji" překrásnou oblázkovou pláž.