MENU

Očkování COVID - senioři 80+

Nepomuk pomáhá seniorům s očkováním

Milí sousedé, víte o někom z regionu Nepomucka, kterému je více než 80 let, chce se nechat naočkovat a zdravotní důvody mu nedovolují dopravit se od domu veřejnou dopravou? Případně nemáte internet, abyste se na očkování objednali? 

Registrovat se můžete nechat od pondělí do pátku 8:00 - 15:30 hodin zdarma přes Fénix Nepomuk na telefonních číslech: 602 584 688, 601 554 804, kde jsou rovněž zodpovídány související dotazy.

V pátek 15. ledna bude spuštěn celorepublikový registrační systém na očkování. Jako první přijdou na řadu lidé starší osmdesáti let. Systém však počítá pouze s online registrací, která zejména u těch nejstarších občanů může představovat velký problém.

Město Nepomuk nabízí zdarma pomoc seniorům nad 80 let z regionu Nepomucka s registrací do systému očkování, případně se zodpovídáním souvisejících dotazů. Seniorům, kteří se nebudou mít na místo očkování jak dopravit, zajistíme rovněž bezplatný odvoz na očkování.

K registraci si připravte kartičku zdravotní pojišťovny (číslo pojištěnce - kolonka č. 6). Systém podle zadaných údajů (např. věk, zdravotní stav) určí prioritu a přidělí zájemci termín očkování. Dle typu vakcíny proběhne očkování v jednom nebo dvou termínech. 

Registrace probíhá zde https://crs.uzis.cz/ . Bezplatná telefonní linka ministerstva je 1221.

Od února se může na očkování registrovat široká veřejnost, i zde nabízíme pomoc po telefonu s registrací, v odůvodněných případech také s odvozem. K samotnému očkování pro osoby mladší 80 let je třeba donést občanský průkaz, případně průkaz od zaměstnavatele a poslední zprávu od lékaře, která se týká zdravotních problémů, které zájemce do systému zapsal.

Sledujte tuto stránku. Informace budou průběžně aktualizovány.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2021, Design by Beneš & Michl.