Přeskočit na obsah
MENU

Nejslavnější muzikálová dvojice zazářila ve Spáleném Poříčí

Jedinečný večer plný písní od baroka po současnost v podání nejslavnější české muzikálové dvojice současnosti, Mariana Vojtka a Michaely Gemrotové (Fantom Opery), za doprovodu smyčcového kvarteta v prostředí krásného nádvoří zámku ve Spáleném Poříčí. Koncert byl od ledna vyprodaný, pořadalé museli několikrát navyšovat kapacitu a akci nakonec přesunout z nádvoří zámku do zámecké zahrady. Nakonec přišlo na 500 diváků.

Pod pěti hvězdami – Svatojánské koncerty na Nepomucku. Cyklus koncertů a besed s hvězdným obsazením. Celkem pět akcí, při kterých vystoupila například legendární Gabriela Beňačková, Marian Vojtko s Michaelou Gemrotovou, Trio Pragensis či Familienquartett Hofer.

www.festivalnepomuk.cz

Akci pořádal Mikroregion Nepomucko s městem Spálené Poříčí za podpory Plzeňského kraje.

Videa a fotografie níže.

Životopisy


Marian Vojtko započal své muzikálové působení dílem S. Sondheime Little Night Music. Během studií úspěšně absolvoval konkurz na Svobodův muzikál Dracula, kde v prvním i druhém uvedení zpíval role Kněze a Stevena. Ve slovenském nastudování Landova muzikálu Krysař ztvárnil titulní roli Krysaře a v Pomádě roli Anděla. Úspěch na pražské muzikálové scéně mu poprvé přinesla alternace titulní role hraběte Monte Crista ve stejnojmenném muzikálu Karla Svobody.

V divadlech Broadway a Hybernia vystupoval v muzikálech Kleopatra (Caesar a Marcus Antonius),Tři mušketýři (Kardinál Richelieu, Athos), Angelika (Joffrey de Peyrac), Mona Lisa (Leonardo da Vinci). V posledním muzikálu Karla Svobody Golem si zahrál roli Štěpána Skotnici, v obnovené premiéře muzikálu Dracula pak ztvárnil hlavní roli krvelačného hraběte. Od února 2010 vystupoval v hlavní roli velkolepého muzikálu Zdeňka Bartáka Baron Prášil v Divadle Hybernia. Za roli Barona Prášila získal Cenu Thálie 2010.

Největší úspěch mu však zatím přinesla hlavní dvojrole v broadwayském muzikálu Jekyll & Hyde od skladatele Franka Wildhorna, uváděném v Hudebním divadle Karlín. Samotný autor označil Mariana Vojtka jako jednoho z nejlepších představtelů této dvojrole na světě.

Marian Vojtko je ovšem dlouhodobě aktivní také na operní scéně. Do jeho repertoáru patří role Rossiniho Almavivy (Lazebník sevillský), Handlův Xerxes, Janáčkův baron Adolf (Pořátek románu), Pucciniho Pang (Turandot) a další tenorové party. V pražské Státní opeře ztvárnil roli Víta v opeře La Roulette. Koncertoval v Anglii, Portugalsku, Nizozemí či Německu.

V letech 2000-2010 působil jako host v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, a to v Mozartových operách Cosi fan Tutte (Ondra), Potrestaný prostopášník aneb Don Giovanni (Don Ottavio) a Kouzelná flétna (Tamino). V témže divadle vystupoval i v roli Christiana v opeře Cyrano de Bergerac, uváděné zde ve francouzštině nebo také ve světové premiéře italské opery Fillipa Zignate Il sofio delle fate (Dech dobrých víl), uváděné taktéž v originále.

Svou uměleckou všestrannost Marian prezentuje ve slavné operetě Emmericha Kálmána - Čardášová princezna, úspěšně uváděné Hudebním divadlem Karlín. V hlavní mužské roli knížete Edwina se Marian Vojtko představuje jako výborný zpěvák, herec i tanečník. Od září 2009 přibírá do repertoáru další operetní roli, a to hraběte Bola Baraňského z operety Oskara Nedbala - Polská krev. Tuto roli ztvárňuje od března 2014 také v Janáčkově divadle v Brně.

V současné době vystupuje jako Král upírů Kelo v muzikálu Klíč králů, v muzikálu Casanova ztvárňuje roli hraběte Valdštejna a v muzikálu Mata Hari ho můžete vidět v roli McLeoda.

V Hudebním divadle Karlín účinkoval v roli Radamese v muzikálu Aida a od ledna 2013 vystupuje jako poručík Champlatreux v operetě Mam´zell Nitouche.

V Goja Music Hall jste ho mohli vidět v hlavní roli Jeana Valjeana v muzikálu LES MISÉRABLES – BÍDNÍCI. V současné době zde vystupuje jako Fantom ve světovém muziálu FANTOM OPERY, který měl v České republice premiéru na podzim 2014.

Na podzim 2008 započal svou sólovou dráhu úspěšným koncertem v Divadle Hybernia, jehož záznam vysílala také Česká televize.Další solové koncerty se konaly v květnu 2013, v prosinci 2012, dubnu 2012, prosinci 2009 a 2010 v divadlech Broadway a Hybernia. Již 7. sólový koncert se uskutečnil 22. 10. 2013 v divadle U2 v Uhříněvsi.

V listopadu 2010 vyšlo Marianovo první sólové CD, na kterém spojuje populární písně, operní i muzikálové hity. CD je prodáváno v kompletu s DVD se záznamem prvního sólového koncertu v Divadle Hybernia.

Michaela Gemrotová získala v roce 2014 hlavní roli Christine Daaé ve světovém muzikálu Fantom opery, který se hrál
v pražském divadle GOJA Music Hall. Objeví se také v jeho obnovené premiéře od podzimu 2018. Aktuálně účinkuje
ve světovém muzikálu Ples upírů.
Účinkovala také v muzikálech Angelika , Muž se železnou maskou nebo Casanova (v Divadle Broadway).

Spolupracuje s předními českými orchestry (SOČR, Pardubická filharmonie, Budějovická filharmonie, Filharmonie Hradec Králové...). Vytvořila nahrávky pro Český rozhlas, Italy Recording , Arts master studio...

Doménou repertoáru Michaely Gemrotové je opera. Nejen na divadelních prknech, ale i v rámci koncertní činnosti nejčastěji interpretuje světové operní árie. Diváci ji měli možnost vidět
na podiích v mnoha evropských zemích (Německo - Berlín, Hamburg, Drážďany, Mnichov, Bonn, Mannheim... , Rakousko - Vídeň, Graz, Villach, Linz, Salzburg..., Slovensko - Bratislava, Bánská Bystrica, Košice..., dále pak Slovinsko, Bulharsko, Francie, Itálie, Anglie, Polsko... Pro velké pěvecké recitály nastudovala písňové cykly a díla B. Smetany, A. Dvořáka,
Fr. Schuberta, Fr. Liszta, V. Belliniho, W. A. Mozarta, G. Puciniho, G.Verdiho a mnoha dalších).

Představila se již v mnoha operních rolích například: W. A. Mozart - Kouzelná flétna (Pamina, Papagena), Figarova svatba (Zuzanka), Don Giovanni (Zerlina, Donna Anna), Ch. Gounod - Faust (Markétka), Romeo a Julie (Julie), A. Dvořák - Jakobín (Terinka), Rusalka (Rusalka, Prní lesní žínka), G. Verdi - La Traviata (Violetta Valéry), Falstaff (Nanetta), B. Smetana - Hubička (Barče), Prodaná nevěsta (Esmeralda), G. Puccini - Turandot (Liu), Gianni Schicchi (Lauretta), L. Janáček - Liška Bystrouška, V. Bellini - La sonnambula a další...

Foto a video: Pavel Motejzík

Ohlédnutí za koncertem Gabriely Beňačkové na Zelené Hoře ZDE.

Fotogalerie