Přeskočit na obsah
MENU

Změna cen jízdného IDPK od 1.4.2023

Zóna 001 Plzeň

Dobrou zprávou pro všechny studenty ve věku 15-26 let je to, že od dubna se po Plzni svezou za 10 Kč (30 minutová jízdenka) nebo za 12 Kč (60 minutová jízdenka). Stačí jim k tomu se jen prokázat Plzeňskou/Virtuální kartou, kde mají aktivovaný zákaznický profil pro studenty.

Stejně tak si levnější jednotlivou jízdenku pro cesty po Plzni mohou zakoupit osoby na mateřské či rodičovské, váleční veteráni nebo osoby v hmotné nouzi. Stačí, když nárok na slevu prokáží předložením Plzeňské/Virtuální karty.

Ještě příjemnější cestování čeká na seniory starší 65 let. Ti mohou od dubna cestovat v Plzni zdarma po předložení občanského průkazu či pasu.

Změny cen jednotlivých jízdenek v zóně 001 Plzeň pro vyjmenované skupiny cestujících se promítnou i do cen všech jízdenek v kombinaci zóny 001 Plzeň a vnějších zón.

Vnější zóny

Ve vnějších zónách se k 1. dubnu mění ceny nepřestupních jízdenek z 12 Kč na 14 Kč. Cena jízdného v první vnější zóně se taktéž mění na 14 Kč, jízdné za dvě vnější zóny pak bude nově 26 Kč. Změna cen jízdného v prvních dvou vnějších zónách se promítne i do cen jízdenek pro více zón.

Turistické jízdenky

Cena všech typů turistických jízdenek Turista Plzeňskem se zvyšuje o 10 Kč. Celodenní jízdenka pro všechny zóny IDPK na území ČR  pro jednotlivce vyjde nově na 140 Kč.

 

Nové ceníky najdete na https://www.idpk.cz/cz/tarify/