Přeskočit na obsah
MENU

Zelenohorské vinobraní

V sobotu 29. září se na Zelenohorské poště bude konat poslední letošní venkovní hudební akce - pestrý hudební festiválek s chutí vína. Začátek ve 14 hod.

Již čtvrtým rokem pořádá zapsaný spolek Nepal kulturní akci, která připomíná dávnou tradici pěstování vinné révy v našem městě. Tradici téměř zapomenutou, vždyť z ní zbylo jen jméno sídliště a možná i pár keříků révy, které najdeme na jižních a západních svazích, třeba i právě v Zelenohorské ulici.

Pořadatelé tuto tradici připomínají  prostřednictvím ochutnávek českých a moravských vín z malých vinařství i místní, čerstvě sklizené révy. Hudební program akce je ale zcela současný. Festiválek nabídne pestrou paletu stylů, z nichž si vybere snad téměř jkaždý. Posuďte sami: V průběhu odpoledna a večera zahrají kapely TING (dancehall rock), Tabasker (balkan/klezmer/gypsy music), St. Johnny (jump-blues) a BJB (folk/pop). Po skončení programu na venkovní scéně je přichystána afterparty v prostorách kavárny, která se ponese zejména v rytmech drumnbassu. Představí se zde jeden z nejlepších českých interpretů tohoto stylu DJ Mikkim, kterého doprovodí na živou jazzovou trubku Dave Trumpeteer. Dále vystoupí legendy ragagjungle DJ  Rich a Fat G (raggajungle/dnb).

Nebude chybět kvalitní gastronomie ve francouzském stylu a lokální potraviny. Vařit bude šéfkuchař Jan Čief z plzeňského Angus Steak House, nečekejte ale žádné krvavé steaky, ale spíše quiche, palačinky, sýry a další drobné pochutiny k vínu.

Vstupné dobrovolné.
Akci podpořilo město Nepomuk z dotačního programu Podpora kulturních akcí.