Přeskočit na obsah
MENU

Zazvoňte si i vy na zvoničku VIKTORKU

V sobotu 9. září 2023 bylo v Muzeu krojů a zapomenutých řemesel v Březí u Žinkov otevřeno nejen toto Muzeum. V něm mimo stálé a stále doplňované expozice bylo tentokrát otevřena i expozice věnovaná plzeňskému fotbalovému klubu FC Viktoria Plzeň. Historická utkání v soutěžích a pohárech dokumentovaly např. dresy, šály, odznaky a další sportovní předměty. Vystavena byla i sbírka historických sportovních odznaků. V Muzeu byly vystaveny i kolekce textilních obrazů Jany Haklové a kolekce obrazů "Květomluva" od  Barbary Tetzeli. 
Hlavním lákadlem této kulturní akce ovšem bylo odhalení žulových menhirů věnovaných  vítězné historii fotbalového klubu. A právě zde na nádvoří byla instalována i žulová zvonička VIKTORKA která návštěvníkům splní po zazvonění jeho přání. (Oboje od fy Řezníček a syn).
Akci zahájil zpěvem fotbalové hymny její autor pan Milan Čechura. Celá tato pocta klubu FC Viktoria byla iniciována dlouholetým fanouškem klubu a majitelem Muzea panem Ing. Jiřím Tetzelim. Dále pak vesele vyhrával lidový soubor "Pšeničky" z Nepomuku. Nově se představilo hudební duo Kateřina Hrdinová a Filip Pšenička. Vše za krásného počasí a dobrého jídla. Muzeum, menhiry i zvonička jsou přístupny po objednání na tel. 603219131. Přijďte si zazvonit na zvoničku VIKTORKA !

Fotogalerie