Přeskočit na obsah
MENU

Zájezd na Žleby a Slatiňany - fotogalerie

Dne 10. 9. 2017 organizoval Mikroregion Nepomucko autobusový zájezd na státní zámky Žleby a Slatiňany ve východních Čechách po stopách Auerspergů, posledního šlechtického rodu ze Zelené Hory. Prohlídka zámků byla oživena o Kočičí hrádek a oboru s bílými jeleny s ukázkou výcviku dravého ptactva.


Zámek Žleby – zhmotnění všech pohádek a romantických snů
Zámek Žleby je velkolepé romantické sídlo rodu Auerspergů, ve kterém se dodnes nacházejí rozsáhlé sbírky zbraní, luxusního nábytku a originálních předmětů denní potřeby. Zámek návštěvníkům nabízí exkurs do každodenního života šlechty v 19. století.

Slatiňany – letní sídlo Auerspergů - zámek plný příběhů, vynálezů a koní
Romantický zámek ve Slatiňanech vás přenese do života na pohodlném knížecím sídle přelomu 19. a 20. století. Kromě reprezentačních pokojů v patře jsou k vidění unikátní prostory kuchyně, umývárny a kotelny v suterénu. Areál dotváří vzorně udržovaný anglický park o rozloze 16 hektarů s druhou nejbohatší dendrologickou sbírkou ve východních Čechách. Přes půl století se také mezi zámeckými zdmi uchovává vzácná hipologická sbírka seznamující s historií, významem a využitím koně v lidské společnosti.

Příští zájezd Mikroregionu Nepomucko proběhne na jaře, podíváme se na zámek v Tachově, sídlo dcery naší dobrotivé kněžny Vilemíny s obrazy Augustina Němejce, na jízdárnu ve Světcích a také do restaurace Pivovaru Chodovar.

Fotogalerie