Přeskočit na obsah
MENU

Zájezd do Plzně na operu Manon

Kultura občanům regionu

Město Nepomuk společně s Plzeňským krajem a divadlem J. K. Tyla v Plzni pořádají pravidelné zájezdy za kulturou. V neděli 21. dubna 2024 v odpoledních hodinách můžete v Plzni ve Velkém divadle navštívit operu Manon.

obrázek

Děj opery vychází z novely abbého Prévosta, která inspirovala a dodnes inspiruje řadu nejen operních autorů. Vypráví o mladinké dívce Manon, jejíž rodiče ji chtějí odvést do kláštera. Marnivá Manon však touží po lásce a po přepychovém životě plném zábavy, a proto prchá v náručí rytíře des Grieux do Paříže. V titulní roli diváky okouzlí slovenská sopranistka Soňa Godarská či Jana Sibera, jež právě za Manon na scéně ostravského divadla získala v minulém roce prestižní Cenu Thálie.

Cena vstupenky činí 300 Kč. Můžete si je zarezervovat do 1. března, poté budou neprodané vstupenky uvolněny do volného prodeje.

Do divadla se můžete dopravit sami nebo využít zdarma autobusovou dopravu z náměstí A. Němejce do Plzně a zpět

Vstupenky můžete objednat v Kulturním a informačním centrum Nepomuk nebo u paní Ing. Petry Šaškové na tel.: 602 328 622 nebo prostřednictvím e-mailu: petra.saskova@urad-nepomuk.cz