Přeskočit na obsah
MENU

Vstupenky na Zelenou Horu mizí rychle

Během prvního dne předprodeje na koncert 20. června na Zelené Hoře se vyprodala již 1/4 kapacity míst k sezení. Hledáte-li hezký dárek k Vánocům pro sebe či své blízké, neváhejte.

Vstupenky na konkrétní místa zakoupíte v informačním centru Nepomuk či online ZDE.

Královéhradecký dětský sbor JITRO

JITRO je více než jen koncertní sbor. Je to živý organismus o více jak 350 dětech v šesti přípravných odděleních, z nichž posluchači vidí a slyší zpravidla jen třicet nejlepších. Během více než čtyřiceti let prožilo 3100 dětí 26000 zkoušek, 2800 koncertů a projelo 1 170 000 kilometrů. Odměnou jim bylo 35 absolutních vítězství v mezinárodních soutěžích a mnoho nadšených posluchačů v prestižních koncertních sálech v Praze, Barceloně, Berlíně, Štrasburku, Washingtonu, New Yorku, Bostonu, Chicagu, Tokiu, Osace, Hongkongu, Bernu, Bruselu, Lucemburku, Basileji, Avignonu aj. Jitro uskutečnilo patnáct koncertních cest do USA, sedm do Japonska, dvě do Číny a více jak 200 v Evropě. Sbor má v diskografii 37 kompaktních disků a gramofonových desek, z nichž některé se staly bestsellery studií, například amerického vydavatelství Navona Records v roce 2015. Uměleckým vedoucím a hlavním sbormistrem Jitra je Jiří Skopal (od r. 1977), se sborem spolupracuje klavírista Michal Chrobák.

Tenor a klavírista Martin Vydra

Ke zpěvu se dostal v devíti letech díky Jiřině Markové-Krystlíkové a Dětské opeře Praha. Během studia na Pražské konzervatoři působil externě v Pražském filharmonickém sboru, u  nás i v zahraničí uskutečnil několik projektů jako součást ansámblu Martinů Voices pod vedením Lukáše Vasilka. V letech 2015 až 2017 studoval zpěv na hudební fakultě JAMU v Brně. Účinkoval v Národním divadle v Praze při pořadech „Opera nás baví“, koncertoval například s  Pražskými madrigalisty, s německým barokním ansámblem Hoffkapele Schloss Seehaus, s pražským barokním ansámblem Victoria a působil v Operním studiu Praha u Jiřiny Markové-Krystlíkové. Účastnil se masterclass na Norské hudební akademii v Oslu a spolupracuje s německým cembalistou a  tenoristou Johannesem Weissem. V posledních letech měl několik vystoupení v Japonsku či v Brazílii, v dubnu 2020 se představí poprvé divákům v USA. Pracuje na své cestě vzhůru. Věnuje se koncertní kariéře, ve které se soustředí na období baroka a písňový repertoár období klasicismu a romantismu. Současně hraje od útlého věku na klavír, na koncertech profesionálně doprovází sebe i své kolegy.

--------------------------

Martin Vydra & Dětský sbor Jitro: Z Nového světa

Zámek Zelená Hora u Nepomuku

20. června 2020

Na jaře 2020 vyrážejí jak sólista Martin Vydra, tak Dětský sbor Jitro do Spojených států amerických, kde v jedněch z nejkrásnějších kostelů a sálů světa odehrají různé koncerty v národně-operním i lidovém angažmá. Kromě klasických slavných árií a písní představí Martin v Americe, konkrétně v New Yorku, Chicagu, Brookfieldu i St. Louis, Svatojánskou hudbu různých staletí a kontinentů. 

Byla by velká škoda, aby bylo o tento jedinečný zážitek připraveno české publikum, a proto se na Zelené Hoře odehraje v červnu 2020 jediný společný koncert Martina Vydry a Dětského sboru Jitro z Hradce Králové, který americké turné představí i domácím posluchačům.

Pořádají Mikroregion Nepomucko a obec Klášter v rámci Letního barokního festivalu 2020 za finanční podpory Plzeňského kraje.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2021, Design by Beneš & Michl.