Přeskočit na obsah
MENU

Víkend v Nepomuku - Dny evropského dědictví 2019

Tento víkend probíhá již dobře známá akce Dny evropského dědictví (EHD 2019) a i v Nepomuku bude v sobotu 14. září z čeho vybírat, tak nezapomeňte dorazit!

V dopoledních hodinách se na nám. Augustina Němejce uskuteční podzimní Nepomucké farmářské a řemeslné trhy. Živě zahraje skupina Rightnow a na Malé letní scéně se bude hrát pohádka pro děti Slepičí zázraky. Více v odkazu Zářijové Nepomucké trhy.

V Městském muzeu a galerii máte možnost si prohlédnout hned dvě fotografické výstavy: Ze tmy ke světlu - výstavu fotografií Jindřicha Štreita a výstavu Fotoklubu Nepomuk. Otevřeno je od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup zdarma.

Ve Stodole Rodného domu Augustina Němejce bude v sobotu zahájena výstava nejen výtvarných prací nepomuckých Pionýrů z oddílu Pusík. Více zde naleznete zde Výstava Pionýrů.

V areálu stavebnin Unibrick odstartuje již 9. ročník Běhu Nepomukem - tradičního amatérského závodu pro děti i dospělé. Podrobnější info zde Běh Nepomukem.

Na Zelenohorské poště můžete navštívit výstavu fotografií Šternberk.

A do Svatojánského muzea se můžete v sobotu odpoledne přijít podívat na nový vzácný exponát, kterým je pozdně gotická Madona z Kocelovic z počátku 16. století. Plastika bude poté ve Svatojánském muzeu vystavena dlouhodobě, s laskavým svolením ŘKF Blatná, která je nyní jejím vlastníkem.

Těšíme se na Vás!