MENU

V Nepomuku a Blovicích finišují stavby terminálů

(Pozn.: Ve článku je mylně citován pan místostarosta Holub, který se samozřejmě k současné situaci už bohužel vyjadřovat nemohl.)

Vyšlo na plzensky.denik.cz dne 14. 8. 2019

Plzeňsko - Lidé, kteří přestupují mezi vlaky a autobusy v Blovicích a Nepomuku, se brzy dočkají nových přestupních terminálů. Jejich stavby už vrcholí. 

Výstavba přestupního uzlu v Nepomuku se chýlí ke konci. Nový terminál, který usnadní lidem cestování, začne sloužit po prázdninách. Z velké části už je také hotový terminál v Blovicích. Jeho plného provozu se cestující dočkají na podzim.

„Práce na nádraží vrcholí. V současné době se pokládá vrchní vrstva asfaltu. Chybí už jen osadit přístřešky na nástupiště a přidat stojany na jízdní kola,“ popsal místostarosta Nepomuku František Holub. Podle něj se lidem nový terminál líbí. „Ohlasy jsou kladné, lidé říkají, že je to povedené. Po položení asfaltu musíme nechat povrch technologicky zrát zhruba čtrnáct dní. Pro cestující se plně otevře počátkem září. Autobusy odtud ještě neodjíždějí, prozatím se od vlaku stavbou pouze prochází,“ řekl Holub. Ten také dodal, že by se občané Nepomuku rádi dočkali zdvoukolejnění trati. 

Podstatnou část prací mají za sebou také v Blovicích a z nového přestupního uzlu vyjedou autobusy v listopadu. „Cestující by měli začít využívat terminál 15. listopadu, práce ale postupují rychle, takže je možné, že se termín zkrátí,“ uvedl starosta Blovic Robert Zelenka.

„První etapa stavby je již zcela hotová. Už máme vybudované obratiště pro autobusy a nástupní ostrůvky. Tento týden chceme do prostoru provizorně pustit autobusy,“ popsal starosta. Blovické nádraží poté čeká druhá a zároveň závěrečná etapa. „Nyní budeme pracovat na příjezdových komunikacích, parkovacích místech, kterých vznikne 85, a na rekonstrukci Sýkorovy ulice, jež k nádraží vede,“ doplnil Zelenka.

CESTUJÍCÍ ZÍSKAJÍ PŘEHLED

Podle něj jsou lidé s projektem spokojeni. „Občany o stavbě průběžně informujeme. Lidem se líbí a to i přesto, že je to zatím stavba. Společně s Plzeňským organizátorem veřejné dopravy (POVED) chystáme novinku. Umístíme na nádraží a náměstí informační panely, které budou informovat o odjezdech vlaků a autobusů,“ uzavřel blovický starosta.

Že budou cestující za nový terminál rádi, potvrzuje také Hana Andreovská, která den-ně v Blovicích přestupuje. „Odjezdy autobusů budou přehledné, protože předtím neměly autobusy různých směrů svá stanoviště a museli jsme je obcházet,“ upozornila.

Stavba obou přestupních uzlů je financována zčásti Plzeňským krajem a také z dotačního programu Evropské unie IROP. „Plzeňský kraj poskytoval v roce 2019 téměř čtyřmilionovou dotaci Blovicím, Nepomuk získal 5,2 milionu Kč,“ dodala mluvčí krajského úřadu Eva Mertlová.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2019, Design by Beneš & Michl.