Přeskočit na obsah
MENU

V Česku byla vyhlášena plošná chřipková epidemie

Celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky je na úrovni 1865 nemocných na 100 tisíc obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje vzestup o 28,4 %.

„Nejnovější údaje zpracované Státním zdravotním ústavem potvrzují, že probíhá plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Cirkuluje převážně vir chřipky typu A,“ uvedla hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Nárůst nemocnosti je evidován ve všech věkových skupinách a ve všech krajích Česka.

„Nejvyšší vzestup je aktuálně u dospělých v produktivním věku, a to asi o třetinu. Zatímco u dětí je nárůst mezi 20 a 30 procenty,“ přibližuje vedoucí oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu Jan Kynčl.

Nejvíce nemocných je hlášeno z krajů Jihočeského, Plzeňského, Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského.

„Klinicky závažných případů bylo za letošní sezonu až do dnešního dne 76, z těchto lidí 14 zemřelo,“ dodává Kynčl. Jde ale pouze o pacienty léčené na jednotkách intenzivní péče. Celková čísla lidí, kteří podlehli chřipce a akutním respiračním infekcím, budou známá až se zpožděním.

Úřady doporučují občanům, aby se – pokud možno – vyhýbali větším uskupením lidí. A dbali na dodržování základních hygienických pravidel, jako kýchat do kapesníku či si po cestě hromadnou dopravou vždy umýt ruce

Zdroj: Deník Právo

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2021, Design by Beneš & Michl.