Přeskočit na obsah
MENU
Zpět na výpis

Zdravá strava v pohodě II.

Seminář
Datum konání: 15. 4. 2021
V čase: od 17.30 do 19.30 hodin
Místo konání: Městské muzeum a galerie Nepomuk  Ukázat na mapě
Vstupné: zdarma - rezervace nutná
Email: materskecentrum@centrum.cz

ZRUŠENO
Strhující přednáška největší české specialistky na výživu PharmDr. Margit Slimákové.

Pořádá MC Beruška Nepomuk ve spolupráci s MAS svatého Jana z Nepomuku
O Margit
Zdravotní prevenci a výživě se věnuje prakticky celý život. Vystudovala farmacii a výživu, pobývala a pracovala v Německu, Číně, Francii a USA. Ve své práci využívá osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny a klade velký důraz na prevenci. Zabývá se zejména poradenstvím a osvětou. Publikuje, přednáší, školí, napsala bestseller Velmi osobní kniha o zdraví a založila Globopol coby 1. český think-tank zaměřený na otázky zdraví a výživy.
Margit je v současnosti nejvýraznější česká specialistka na výživu, zdravotní prevenci a je to autorka bestselerové knihy o zdravé stravě a životě. Zpopularizovala u nás Zdravý talíř, který rychle nahrazuje zastaralou výživovou pyramidu. Je také odbornou garantkou přelomové iniciativy Skutečně zdravá škola, která usiluje o regulaci bufetů a prodeje sladkostí ve školách, po vzoru vyspělejších zemí.
Na přednášce si oživíme poznatky z minulé přednášky např. o tom, proč je třeba zdravě jíst a jak to v pohodě zvládat i bez počítání kalorií anebo jakýchkoliv jiných nepřirozených restrikcí. Co jsou ty nejkvalitnější potraviny? Jaká jsou nejlepší výživová doporučení? Praktická pomoc: Zdravý talíř jako nástroj pro pohodové a individuální sestavení jídelníčku. Bio, konvenčně nebo GMO?
Dále se budeme zabývat kvalitní stravou dětí v předškolkovém věku, kterou zajišťují maminky na mateřské dovolené a je to hlavní základ stravovacích návyků. Proč je třeba zdravě jíst a jak to v pohodě zvládat i s dětmi? Jak výživa ovlivňuje zdraví, chování a akademické výsledky dětí? Jak zlepšit výživu dětí ve školkách a ve školách a jak učit děti zdravě jíst? Na přednášce bude prostor na další témata dle potřeby posluchačů.


Kapacita sálu je omezena. Prosíme o rezervaci na emailu: materskecentrum@centrum.cz

Další nadcházející události

Čtvrtek
1. 5.
2025

Turistický pochod S perníkem turistickým chodníkem

sraz nádraží ČD Nepomuk ve Dvorci

pěší trasy 11, 16 a 23 km, pořádá KČT Nepomuk

Čtvrtek
1. 5.
2025

1. ročník prvomájového motosrazu

Šternberk na Zelené hoře

celodenní program

Pondělí
5. 5.
2025

Oslavy 80 let osvobození

náměstí A. Němejce, Nepomuk

příjezd vojenských historických vozidel, ceremoniál na Náměstí A. Němejce, uctění památky u památníku na Dubči

Úterý
6. 5.
2025

Oslavy osvobození

Kasejovice

konvoj historických vozidel, vojenský mini kemp, uctění památky obětí 2. světové války u pomníku, vystoupení lidového souboru Pšeničky, dětí ze ZŠ Kasejovice a kasejovické pobočky ZUŠ Nepomuk

Úterý
6. 5.
2025

Koncert žáků ZUŠ Nepomuk

aula Základní školy Nepomuk