MENU
Zpět na výpis

Otvíráme Nepomuk a Šternberk!

Kultura
Datum konání: 27. 4. 2019
V čase: od 10.00 do 16.00 hodin
Místo konání: Nepomuk  Ukázat na mapě
Vstupné: zdarma
Web: otvirame.nepomuk.cz
Facebook akce: https://www.facebook.com/events/630213450753424/

tradiční zahájení turistické sezóny - vycházky, zpřístupnění zajímavých objektů i muzeí ...

Den otevřených dveří památek a muzeí, zahájení turistické sezóny Nepomuka a Kláštera 2019.
Vůbec poprvé možnost nahlédnout s průvodci do zchátralého barokně-klasicistního dvora Šternberk pod zámkem Zelená Hora, kde byl mimo jiné ve filmu Černí baroni věhlasný Kefalínův ráj vepřů, za šlechty pak například známý Zelenohorský pivovar.

Navštivte zdarma běžně nepřístupné interiéry historických staveb v Nepomuku: věž kostela sv. Jakuba Většího, bývalou kapli Božího těla, starou "Rybovu" školu na Přesanickém náměstí, objekty pivovaru Zlatá kráva, historické podzemí, dvůr arciděkanství, barokní chalupu čp. 30, sklepy Na Knárovce, měšťanský dům U Petrů, Ateliér-K v Rodném domě Aug. Němejce s rozšířenou expozicí o Richardu Böhnelovi a další působivá místa.
Poznejte skutečnou tvář sv. Jana Nepomuckého ve Svatojánském muzeu či o trosky německé stíhačky rozšířenou expozici Liberator v Městském muzeu. Vychutnejte si snímky z fotosoutěže Nás taky fotil Emil v průjezdu Malé letní scény! Vydejte se na komentované prohlídky s průvodci. 

Občerstvěte se od Nepomuckých kuchařinek a zažijte doprovodný program s živou hudbou dua Dubnička&Lahoda a šermířskými vystoupeními (Rytíři Žichovice) u Svatojánského muzea, v prostoru krásného dvora arciděkanství. Poznejte hudební nástroje z Afriky, Asie i Evropy a zahrajte si na ně!

Upozornění: Vstup s průvodci na dvůr Šternberk bude zpoplatněn (plné vstupné 100 Kč, snížené 70 Kč). Předprodej časových vstupenek bude zahájen od 1. dubna (v 8:30) na plzenskavstupenka.cz a v informačním centru Nepomuk, kde bude zájemcům sděleno více informací. Upozorňujeme na ztížený přístup na vlastní nebezpečí. Výtěžek ze vstupného poputuje v plné výši na opravy dvora a zámku Zelená Hora.

Předprodej vstupenek na Šternberský dvůr (od 1. 4. v 8.30): http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/19386-sternbersky-dvur-pod-zelenou-horou

Mapa objektů a míst v den konání akce k vyzvednutí zdarma v Informačním centru Nepomuk (8:30 - 16:00), případně před akcí ke stažení na otvirame.nepomuk.cz.

Pořádají město Nepomuk a obec Klášter. Program:

Prohlídky objektů: 10.00 - 16.00 hodin

Komentované prohlídky Šternberského dvora: 10.00 - 16.00 hodin (vstupenky pouze v předprodeji)

Komentované procházky Svatojakubské náměstíčko s Hanou Černohousovou (začátek v 10.00 a ve 13.00 na Přesanickém náměstí) -  zdarma a bez rezervací

Komentované procházky Zelenohorská aneb Svatojánská cesta s Pavlem Kroupou a Hanou Staňkovou (začátek v 11.00 a ve 14.00 u Kaple Božího těla, Plzeňská 238) - zdarma a bez rezervací

Občerstvení od Nepomuckých kuchařinek: 10.00 - 15.00 hodin (Svatojánské muzeum, Přesanické náměstí 1)

Muzikohraní - 10:00 - 16:00 hodin (Svatojánské muzeum, Přesanické náměstí 1) - jedná se o hudební dílnu, při které si na rytmické nástroje zahrají děti i dospělí. Poznají hudební nástroje z Afriky, Asie i Evropy.

Duo Dubnička&Lahoda: 10.00 - 13.00, začátek vždy v půl a celou hodinu (Svatojánské muzeum, Přesanické náměstí 1) - hrají písničky pro děti i dospělé a společně s dětmi je také skládají. Během vystoupení vás naučí, jak se písnička dělá, a napíšete spolu novou, vlastní píseň - třeba právě o Nepomuku. Vystoupení je ideální pro rodiče s dětmi.

Rytíři Žichovice: 13.30 - 16.00, začátek vždy v půl a celou hodinu (Svatojánské muzeum, Přesanické náměstí 1) - šermířská klání, ukázky dobových zbraní a vybavení

Koncert Sisus Ralsis + Adolpho Gang (swing-folk-punk): od 20.00 (Kavárna na Zelenohorské poště, Zelenohorská 76)

Fotogalerie

Další nadcházející události

Čtvrtek
23. 5.
2019

Zmizelá Šumava 2

Městské muzeum a galerie Nepomuk

vyprávění a promítání krátkých filmů o Šumavě s Emilem Kintzlem

Pátek
24. 5.
2019

Noc kostelů - koncert učitelů a žáků ZUŠ Nepomuk

kostel sv. Jana Nepomuckého, Nepomuk

program v kostele sv. Jana

Sobota
25. 5.
2019

Den se zvířátky

dětské hřiště Na Daníčkách, Nepomuk

Srdečně zveme všechny milovníky zvířátek na první ročník akce "Den se zvířátky". Můžete se těšit na ukázky sokolnictví, včelařů, rybářů, chovatelů psů a děti se mohou svézt na konících.

Sobota
25. 5.
2019

Autobusový výlet na Šumavu s KČT Nepomuk

zájezd

Klub českých turistů Nepomuk pořádá zájezd

Středa
29. 5.
2019

ZUŠ open

areál základní školy Nepomuk

celostátní happening ZUŠ - v programu se představí hudební, literárně-dramatický a výtvarný obor ZUŠ Nepomuk

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2019, Design by Beneš & Michl.