MENU

Tip na výlet - Za poklady Broumovska

Milí návštěvníci,

v dalším tipu na výlet jste tentokrát zváni do kraje, který je od Nepomucka sice poněkud vzdálenější, nicméně stejně zajímavý - konkrétně se naše pozvání týká hudebního festivalu Za poklady Broumovska, který se až do 31. srpna 2019 koná v chátrajících kostelech této příhraniční oblasti a snaží se tak přispět k jejich kulturnímu oživení a záchraně.

Broumovsko - kraj pískovcových skal a barokních památek. Místa, kde se divokost pískovcových roklí a průsmyků potkává s kultivovanou krajinou po staletí ovlivňovanou působením benediktinských řeholníků. Broumovsko vybízí k zastavení, meditaci a zamyšlení. Okolní krajina má schopnost do Vás vstoupit a umocnit tak prožitek špičkové interpretace hudby. Nechte se unášet krásou hudby i Broumovska během deseti letních koncertů, objevte poklady krajiny i atmosféru těchto míst...

Festival Za poklady Broumovska otevírá každé léto brány unikátní skupiny broumovských kostelů, které rozezní sobotními podvečerními koncerty renomovaných umělců z České republiky i ze zahraničí. Koncerty začínají vždy v 18 hodin a vstupné je dobrovolné. Výtěžek putuje na péči o architektonicky unikátní kostely, které se zrodily v autorské dílně slavných architektů Dientzenhoferů. Festival pořádá obecně prospěšná společnost Za poklady Broumovska ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska a Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov.

Další informace, podrobnosti a program hudebního festivalu naleznete zde - Za poklady Broumovska.

Zajímavosti o skupině broumovských kostelů pak například zde - Klášter Broumov - Broumovská skupina kostelů.

Přejeme Vám tedy šťastnou cestu a hezké zážitky!

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.