MENU

Studenti SOU Blatná na soutěži GES CUP 2018

4. dubna 2018 se studenti Středního odborného učiliště (SOU) Blatná opět zúčastnili soutěže mladých elektrotechniků GES-Cup 2018. SOU Blatná (http://soublatna.cz) reprezentovali studenti učebního oboru Elektrikář Jakub Šatava z Březnice a Luboš Mareš z Chřešťovic u Písku, oba z 2. ročníku. Ti se umístili v silné konkurenci studentů škol z celé ČR, většinou čtyřletých maturitních oborů, na desátém místě. V jednotlivcích získal Jakub Šatava sedmé místo, Luboš Mareš dvacáté druhé místo.

4. ročník celostátní soutěže GES CUP pořádalo Střední odborné učiliště elektrotechnické Plzeň (www.souepl.cz) ve spolupráci s firmou GES Electronics. Chlapce doprovázel učitel odborného výcviku Petr Schmid.

Soutěž byla koncipována jako jednodenní. Skládala se ze tří částí, každá část s limitem 60 min:

- Vědomostní test na počítači z oblastí elektronika, elektrotechnika, bezpečnostní předpisy; otázky byly vybrány z databáze jednotného zadání závěrečných zkoušek (projekt NZZ).

- Poznávací část, kdy studenti poznávali jednotlivé elektronické a konstrukční součástky z panelů, v katalogu GES vyhledávali jejich technické parametry a vyhodnocovali je.

- Praktická část, kdy soutěžící sestavovali tester kabelů. Nejprve zkontrolovali součástky elektronické stavebnice, osadili desku plošného spoje součástkami, které zapájeli a hotový výrobek oživili a překontrolovali jeho funkčnost. Tester si odvezli domů.

Soutěž byla velmi dobře organizačně zvládnutá. Kvalitní hlavní ceny dodal GES Electronics, (př. velké lupy s osvitem, atd.).

Studenti Jakub a Luboš si odvezli nové zkušenosti i příjemný pocit z přátelského prostředí. Zkušenosti ze soutěže se jim hodí při složení závěrečné zkoušky v červnu 2019, kterou zakončí učební obor Elektrikář. V současné době je o tento atraktivní obor velký zájem a je trvalý nedostatek elektrikářů. Závěrečná zkouška elektrikářů se skládá z praktické části, písemné a ústní zkoušky. Po úspěšném složení převezmou tak jako ostatní spolužáci i osvědčení pro práci na elektrických zařízeních dle vyhlášky č.50/78 Sb. V rámci studia též získají osvědčení od specializované firmy pro montáž elektronického zabezpečení.

Text a foto SOU Blatná.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.