Přeskočit na obsah
MENU

Správa železnic chce zrekonstruovat trať mezi Plzní a Horažďovicemi. Zažádala o územní rozhodnutí

Správa železnic (SŽ) požádala o územní rozhodnutí na modernizaci železniční trati z Plzně-Koterova do Horažďovic, 55 kilometrů dlouhé části hlavního tahu Plzeň - České Budějovice. Tříletou stavbu podle starších odhadů za více než deset miliard korun chce zahájit v roce 2026. Informoval o tom Roman Kesl, vedoucí oddělení přípravy projektů SŽ Stavební správy západ.

Zásadní bude podle SŽ zdvojkolejnění úseku z Plzně-Koterova do Nepomuku, zatím je hotový z hlavního plzeňského nádraží do Koterova. "Dále se zrekonstruují železniční stanice Starý Plzenec, Blovice, Nezvěstice a Nepomuk a veškeré zastávky na trati," řekl Kesl. V podobném duchu se zmodernizuje úsek mezi Nepomukem a Horažďovicemi, kde je trať dvojkolejná. Nově vznikne na Klatovsku zastávka Horažďovická Lhota, nahradí zrušenou zastávku Velký Bor.

Po dokončení se zkrátí doba cesty z Plzně do Horažďovic na 43 minut a z Nepomuku do Plzně na 20 minut, uvedl náměstek hejtmana Pavel Čížek (STAN).

Více zde: https://www.plzen.cz/sprava-zeleznic-chce-zrekonstruovat-trat-mezi-plzni-a-horazdovicemi-zazadala-o-uzemni-rozhodnuti