MENU

Sál bývalého hotelu ve Dvorci ožije

Rekonstrukce bývalého hotelu ve Dvorci na domov pro seniory bude mít za sebou úspěšnou první etapu.

V tomto měsíci bude dokončena rekonstrukce sálu bývalého hotelu ve Dvorci. Velkou část prací odvedli zaměstnanci technických služeb města. Vlastními kapacitami byly na sále provedeny kompletní opravy omítek, oškrábání původních maleb, vybourání „přidaného balkonu a boxů pod ním", vybourání podlahy sálu, opravy sádrokartonů, oprava podlahy balkonu a podia (parket), vybourání dveří a oken, oprava obkladů a dlažeb, oprava baru, veškeré nátěry (mimo bílení). 

Sál by po organizační stránce mělo mít na starosti Kulturní a informační středisko Nepomuk, minimálně tedy do doby, než bude dokončena rekonstrukce sousední restaurace. Interiér se vrací k modernistické estetice, křiklavé barvy nahradily jemné odstíny šedé, doplněné bukovým dřevem a modrou oponou. Zvolená barevnost byla inspirována městskými barvami – stříbrnou, modrou a zlatou. Místostarosta Pavel Kroupa by sál rád viděl jako multifunkční: „Je otázkou jak obnovený sál vhodně využít. Je jasné, že bude sloužit pro některé akce města a místních spolků, i pro obyvatele sousedního komunitního domu. Pravidelný, a tedy ekonomičtější, provoz by ale mohlo zajistit např. doplnění o promítání premiérových filmů. Kino v Nepomuku již čtvrt století není, přitom v nemálo městech naší velikosti kino nejen udrželi, ale třeba i obnovili a zdigitalizovali. Vzhledem k blízkosti železniční stanice by dvorecké kino mohli využívat i lidé z okolních obcí a měst. Realizaci takového nápadu by samozřejmě usnadnila dotace na nezbytnou projekční techniku.“
Prvními akcemi, které v rekonstruovaném sále proběhnou, budou 20. května Pouťová taneční zábava, v červnu pak zasedání městského zastupitelstva.

Zdroj: Nepomucké noviny

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.