MENU

Příspěvek čtenářky

Občas dostaneme do redakce příspěvek, který potěší. Jeden takový rádi zveřejňujeme bez úprav.

Dobrý den, milí spoluobčané! 

Dnes jsem se procházela po náměstí, které bývá v ranních hodinách poloprázdné, a snažila jsem si udělat radost, jíž mi toto ráno poskytlo. Měla jsem možnost, díky slunečním paprskům, pozorovat krásně opravenou sochu něžné panny Marie. Chtěla bych touto cestou vyzdvihnout práci mladého restaurátora této sochy. Zkuste někdy nespěchat a prohlédnout si její něžný pohled na naše náměstí. 

Jako další milá scéna, mě potěšila květinová výzdoba kolem bývalé školy a sochy G. Masaryka. Něžné květy daly všem najevo, že jsou tak krásné a že chtějí zdobit naše město i tehdy, kdy už teploměr padá dolů. To mě poskytlo pocit z nádherného rána. 

A jelikož jsem šla nahoru na Vinici, poněkud mě zamrzela příhoda v malém parčíku proti "Lesáku", když jsem viděla, že někomu prospělo shození odpadkového košíku na zem a vybrat si z něho jeden šroubek, který mu zpříjemnil krásné ráno. Asi ho potřeboval velmi nutně. 

Abych nekončila svůj příspěvek negativně, chtěla bych ještě nakonec vyzvednout pracovníky úklidových čet, kteří jako mravenečkové odklízeli nepořádek, způsobený víkendovou vichřici. I jim patří náš obdiv a my jim za to moc děkujeme. 

Kamila Dostálová 

Přihlásit se k odběru novinek

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

© Město Nepomuk, 2018, Design by Beneš & Michl.