Přeskočit na obsah
MENU

Police Symphony Orchestra oživuje kulturou plakátovací plochy v celé České republice

Město Nepomuk se zapojilo do zajímavého projektu na oživení kultury. V týdnu od 12. 4. můžete postupně na plakátovacích plochách v Nepomuku najít plakáty s velkým barevným QR kódem. Po jejich načtení do mobilu si pak můžete poslechnout hudební nahrávku Symfonického orchestru Police Symphony Orchestra.

Přinášíme Vám seznam plakátovacích ploch:

  1. U Zelenohorské pošty – Zelenohorská
  2. U bývalého obchodu potravin nad poliklinikou – Na Vinici II.
  3. U zastávky autobusu Na Vinici – Nádražní
  4. U sokolovny – Nádražní
  5. U fotbalového stadionu – Nádražní
  6. Husova ulice (nad obchodem pana Průchy)
  7. Obchodní dům - náměstí A. Němejce, zasklená vitrína
  8. Infocentrum - náměstí A. Němejce 126, zasklená vitrína

Symfonický orchestr Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují oživuje od dubna plakátovací plochy obcí a měst v České republice projektem „Na viděnou!“. Ten navazuje na lednový happening na podporu živé kultury „Na slyšenou!“, živě vysílaný prostřednictvím místních rozhlasů po napříč republikou.

Než se totiž hudebníci budou moci se svými posluchači potkat tváří v tvář, rozhodli se vstoupit do veřejného prostoru s novým typem kulturního vyžití. Tentokrát si dali za cíl oživit výlepové plochy speciálními plakáty, které díky své interaktivní složce mohou přenést vlastníka chytrého telefonu do koncertních sálů. Série plakátů totiž obsahuje unikátní výtvarně zpracované QR kódy. “Pod každým z nich se skrývá jiná skladba z koncertů Police Symphony Orchestra. Většina mobilních zařízení je umí intuitivně načíst, stačí mít k dispozici mobilní data,” vysvětluje záměr zakladatelka orchestru Petra Soukupová. “Pokud kód načtete, uvidíte z velké části koncertní provedení skladeb, které má orchestr takzvaně
v šuplíku, s milými hosty jako jsou například Vendula Příhodová, Jan Cina, Kühnův smíšený sbor, Balet Národního divadla a mnoho dalších.”
 

 

Aktuálně se připojilo 186 obcí a měst napříč celou Českou republikou. Jsou mezi nimi například Karlštejn, Nové Město na Moravě nebo Vsetín. (Aktuální seznam zapojených je na www.policesymphonyorchestra.cz/navidenou)

 Jedním ze zapojených měst je také Liberec, který v minulosti s orchestrem spolupracoval, proto chce pokračovat i při této formě podpory kultury. „Kvůli pro nás nestandardní velikosti plakátů sice nemůžeme využít všechny naše plochy, ale zaujalo nás výtvarné zpracování QR kódů, proto určitě chceme, aby zdobily alespoň některé ulice
v našem městě. Projekt budeme také prezentovat ve zpravodaji, takže se informace určitě dostanou do většiny libereckých domácnosti“,
popisuje vedoucí tamního odboru kultury Jaromír Kvasnička.

 

Podle Petry Soukupové je zájem měst a obcí mnohem větší, protože projekt neklade přílišné nároky na technické vybavení a plakátovací plochy jsou téměř všude. “Zájem
o spolupráci nás moc mile překvapil. Proto děkujeme všem samosprávám. Partnerem projektu je společnost Wikov MGI, a.s., a děkujeme také všem celoročním partnerům, kteří při nás stojí i v této nelehké době.” 

 

Série plakátů obsahuje v deseti QR kódech devět hudebních dárků a jeden vzkaz.
V těchto dnech jsou zásilky distribuovány a první výlepy budou po Velikonocích. Případní zájemci, kteří by se chtěli do projektu “Na viděnou!” zapojit, mohou v dubnu využít e-mail navidenou@policesymphony.cz a obdrží aktuální informace.

Odkaz na fotografie a ukázky QR kódů

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POLICE SYMPHONY ORCHESTRA založila v roce 2010 v Polici nad Metují tehdy čerstvě patnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem. Dnes orchestr působí pod vedením dirigenta Joela Hány a sdružuje mladé muzikanty a další pomocníky z celého Královéhradeckého kraje. Spolupracuje s předními českými umělci. Např. zpěváci Ondřej Ruml, Jan Cina, Vendula Příhodová, Jan Maxián, klavírista Ivo Kahánek, dirigent Václav Zahradník, sólisté baletu Národního divadla, herec Miloň Čepelka, moderátorka Lucie Výborná a mnoho dalších. Dosud odehráli přes 130 koncertů v ČR i v zahraničí pro více než 170 000 diváků, a to včetně mnoha beneficí, na kterých dokázali vybrat více než 1,8 milionu Kč pro druhé.

www.policesymphonyorchestra.cz

www.facebook.com/PoliceSymphony

www.instagram.com/PoliceSymphony