MENU

Páté setkání rodu Němejců

V sobotu 2. září proběhlo v Nepomuku páté setkání rodu Němejců. Rodina nepomuckého rodáka, známého regionálního malíře Augustina Němejce, je bohatě rozvětvená a má příslušníky i v zahraničí.

Celodenního programu v Nepomuku se zúčastnilo 110 příbuzných spojených s příjmením Němejc včetně  potomků ze Slovenska, Rakouska, Německa a USA. Během programu se dozvěděli o mnohé o bohaté rodinné historii.

"Základ národa a státu je rodina, a to je to hlavní, proč se tu scházíme. I letos je tu 15 dětí, tedy nastávající generace. Je strašně dobře, že se dále předává výchova k hrdosti, že se nemáme jako Němejcové i jako Češi za co stydět," řekl organizátor Rostislav Němejc.

Na setkání bylo k dispozici už páté rozšířené vydání Almanachu rodu Němejců, který má 158 stran a zahrnuje kompletní aktualizované údaje o rodu od 1. poloviny 16. století po loňský rok. "Mapuje více než 500 let události bohaté na dějiny rodu. Almanachem získáváme o sobě informace. Zahrnuje nejnovější badatelské poznatky, zároveň však na základě analýz DNA historicky poprvé nastiňuje genetické kořeny a vazby jednotlivých rodových větví," uvedl Rostislav Němejc.

Účastníci také odhalili pamětní desku Petru J. Němejcovi (1890-1951), místnímu rodákovi, plzeňskému primátorovi a hrdinovi protinacistického odboje. Součástí setkání byla přednáška shrnující nové poznatky z historie rodu a prezentace objevené šlechtické větve rodu Němejců v Rakousku (Edler von Nemec).

 

Fotogalerie

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.