Přeskočit na obsah
MENU

Partnerské město Kemnath zve na zahájení adventu

Partnerské město Kemnath (v okrese Tirschenreuth v Bavorsku v Německu) letos opět připravilo oblíbenou událost "Kemnath's Candlelight Shopping" dne 1. prosince 2023 od 16:00 do 22:00 hodin.

Po velkém úspěchu minulých let asociace „KEM-Verband e. V.“ uspořádá své "Kemnathské nákupy při svíčkách". Za tímto účelem pořadatelé opět vymysleli mnoho atrakcí.

Centrum města s okouzlujícím náměstím se promění v moře světla z tisíců svíček a luceren. Velký vánoční-adventní trh bude rozdělen mezi horní a dolní náměstí a také vzdálené Cammerloherplatz. Všechny obchody budou otevřeny do 20:00, vánoční trhy dokonce až do 22:00.

Různé hudební skupiny a pěvecké sbory již potvrdily účast a střídavě budou ladit na různých místech centra návštěvníky do předvánoční atmosféry. Děti z mateřské školky z Kemnathu a okolních obcí budou přicházet v 18:00 hodin zpívat z různých ulic se svými lucerničkami k farnímu kostelu, kde je bude přijímat Santa Claus. Pozvanými hosty jsou samozřejmě i všechny ostatní děti.

Mnoho obchodů ve městě přemístí část svého sortimentu ke vchodovým dveřím. Restaurace nabídnou návštěvníkům opět četné speciality. Ať už Buckeyes (cukroví), lahodné kebaby, nebo jiné pochoutky, je to něco pro všechny mlsné jazýčky. Jedna ze dvou kašen se promění zpět ve sníh a nabídne hostům různé nápoje a svařené víno. Když bude venku příliš chladno, můžete pobýt v jednom z mnoha hostinců, restaurací nebo pizzerií, které ten den přijdou se speciálními dobrotami.

Dalším zážitkem pro návštěvníky bude slavnostně vyzdobená vánoční zahrada a sezónně vyzdobená stará kovárna. V posledních letech si do Kemnathu našlo cestu mnoho návštěvníků – a všichni chválili. Parkoviště bude značené a dostupné v dostatečném počtu z příslušných příjezdových komunikací.

Centrum města a náměstí Cammerloherplatz jsou od 14:00 blokovány pro provoz.

Město Kemnath se těší na vaši návštěvu. Více informací a podrobný program budou již brzy zveřejněny na www.kemnath.de.