MENU

Ohlédnutí za XI. Kovářským dnem v Oselcích

Letošní XI. Kovářský den v Oselcích se opět vydařil

Kovářský den se uskutečnil v sobotu 10. 11. 2018 v prostorách Střední školy v Oselcích společně se Dnem otevřených dveří. Stejně jako v předchozích letech přijeli nejlepší mistři kovářského řemesla, aby předvedli svoji zručnost a prezentovali tradiční řemeslo. Součástí této akce byl bohatý doprovodný program s občerstvením.

Na kovárně, v mechanických dílnách a v prostoru dvora byla k vidění kovářská práce uměleckých kovářů, výstava kovářských výrobků, prodej kovářského nářadí a podkování koní, velmi atraktivní pro všechny návštěvníky. S prací našich oborů vzdělávání souvisel i další doprovodný program: výstava závodních historických aut, traktorů, předváděcí akce automobilek Peugeot, Ford, elektromobilů, zemědělské techniky New Holland a prezentace dalších firem (např. Pfeifer Holz s.r.o., ProMinet systems Blovice, Narex, Šimek Proficentrum atd.). Součástí Kovářského dne byla i ukázka drátenictví, paličkování, tvoření mandal z barevných písků a prodej včelařských výrobků.

V truhlárně byla k vidění práce na CNC frézce a CNC laseru, soustružení dřeva, inkrustace (na modelu komody) i řezba, kterou si návštěvníci mohli vyzkoušet.

Vzhledem k tomu, že Kovářský den byl spojen se Dnem otevřených dveří, návštěvníkům a případným zájemcům o studium maturitních oborů (Uměleckořemeslné zpracování kovů – práce kovářské a zámečnické, Uměleckořemeslné zpracování dřeva) a učebních oborů (Truhlář, Umělecký kovář a zámečník, Mechanik opravář motorových vozidel - automechanik, Opravář zemědělských strojů) se věnovali pracovníci školy.

Všechny důležité informace mohou zájemci o naše obory získat na www.stredniskolaoselce.cz nebo osobně ve škole, kde Vás rádi provedeme a poskytneme veškeré informace o provozu SŠ i mimo dny otevřených dveří, a to po domluvě na tel. 371 595 168.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Ing. Miroslav Lávička, Střední škola a Základní škola, Oselce

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.