Přeskočit na obsah
MENU

Nová zelená úsporám Light

V pondělí 9. ledna 2023 v 10.00 hodin se otevřel příjem žádostí o dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám Light.
Dotace na rychlé renovace domů jsou určeny seniorům a domácnostem pobírajícím příspěvek na bydlení. Zájemci si mohou požádat až o 150 tisíc korun na zateplení fasády, střechy, stropů a podlah, na výměnu oken a vchodových dveří. Finanční prostředky mohou získat zálohově a na realizaci úsporných opatření pak mají celý rok. Žádat lze i zpětně na opatření uskutečněná po 12. září 2022.

Komu je NZÚ light určena?

Program je určen pro vlastníky a spoluvlastníky rodinných domů z řad seniorů a lidí pobírajících dávky na bydlení. Podmínkou je, aby v době podání žádosti byl rodinný dům ve vlastnictví žadatelů a ti v něm měli současně trvalý pobyt, a to déle než od 12. září 2022. NZÚ light má přinést prostředky na dílčí zateplení a renovace nízkopříjmovým domácnostem, které jsou nejvíce ohroženy energetickou chudobou.

„Nízkopříjmovost“ pro potřeby NZÚ light znamená, že všichni členové vaší domácnosti pobírají starobní důchod, nebo invalidní důchod třetího stupně, nebo příspěvek na bydlení v období mezi 12. 9. 2022 a datem podání žádosti.

Žádosti budou přijímány elektronicky prostřednictvím Agendového informačního systému Státního fondu životního prostředí ČR.

Každému žadateli je k dispozici poradenská síť Místních akčních skupin a konzultačních středisek EKIS, které ho provedou celým procesem vyřízení dotace. Proškolení specialisté pomohou s výběrem vhodných opatření, s podáním žádosti i s doložením realizace.

Více informací o dotacích z NZÚ light i o tom, komu jsou určeny, najdou zájemci na stránce Nová zelená úsporám Light a v sekci Časté dotazy.

PŘEJÍT NA STRÁNKU NZÚ LIGHT 

Časté dotazy zde: https://novazelenausporam.cz/caste-dotazy/

-------

Místní akční skupina
svatého Jana z Nepomuku

Vážení zájemci o NZÚ Light,

MAS svatého Jana z Nepomuku, z.s. v této chvíli pouze sbírá kontakty na zájemce o NZÚ Light. Pokud nám zanecháte kontakt, ozveme se Vám, až budeme sami informováni, jak ve zpracování žádostí postupovat.

Zanechat své kontaktní informace můžete ve formuláři na webu MAS.

Odkaz na web Místní akční skupiny svatého Jana z Nepomuku