Přeskočit na obsah
MENU

Nepomuk zahájil přípravu vítězně, trenér usiluje o jednu posilu z Chanovic

zdroj: denik.cz, 6.2.2022

Martin Mangl
Sportovní reportér

Třikrát týdně po dobu jednoho měsíce spíš nabírali fyzickou kondici a míče si příliš neužili. Tento pátek večer se ale už konečně dočkali. Fotbalisté Nepomuku, velice příjemného překvapení letošní sezony krajského přeboru, mají za sebou první přátelský zápas v rámci náročné zimní přípravy na druhou poloviny soutěžní sezony.

V pátek na přeštické umělé trávě změřili síly s domácím béčkem, lídrem krajské I. B třídy. Družina trenéra Josefa Viktory vyhrála nad soupeřem 4:2, ale záloha divizního giganta jim utkání v chladném večeru dost znepříjemnila.

„Přeštice mají výborný tým a podle mě nemají v I. B třídě co dělat. Kvalitativně by hrály špičku I. A třídu,“ tvrdí Josef Viktora, kouč Nepomuku a pokračuje v dalších superlativech. „Proti nám až na dvě výjimky domácí nastoupili s velice mladým týmem. Přeštice byly častěji na balonu, hrály výborně, ale ve druhém poločase se projevila jejich nezkušenost, kdy nám otevíraly hru a my toho dokázali využít,“ říká trenér fotbalového Nepomuku.

Jak už bylo řečeno na začátku: jednalo se teprve o první přípravné utkání osmého celku elity kraje. „Přípravu jsme začali už 8. ledna. Trénujeme třikrát týdně a doteď jsme vesměs jen běhali a nabírali fyzickou kondici. Tu ke stylu naší hry zkrátka moc potřebujeme,“ vysvětluje Josef Viktora.

Zkušený kouč si navíc pochvaluje tréninkovou morálku i fakt, že se jeho týmu zatím vyhýbá covid. „Nechci říct, že nás míjí, teď také máme dva pozitivní případy, ale jinak je to u nás zatím v pořádku, za což jsem rád, protože před začátkem přípravy jsem z toho měl trošku strach,“ přiznává Viktora s tím, že v průměru chodí trénovat šestnáct až sedmnáct fotbalistů. Kádr se přes zimu nezměnil. Kouč s vedením klubu ale usilují o jednu posilu.

„Vytipovali jsme si jednoho hráče z Chanovic, kterého bychom v týmu chtěli. Ještě to není úplně dotažené, ale věřím, že do jara to stihneme. Co se týče odchodů, nikdo neodešel. Nejsme žádní přestupoví kouzelníci, vše je při starém,“ culí se Viktora. Druhé přípravné utkání má jeho tým na programu už v sobotu na umělé trávě v jihočeské Blatné. Začíná se ve 13 hodin.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2022, Design by Beneš & Michl.