Přeskočit na obsah
MENU

Mikroregion Nepomucko pořádal autobusový zájezd na Tachovsko

V sobotu 28. 4. 2018 se konal další z cyklu poznávacích výletů, které s ohledem na historii regionu pořádá Mikroregion Nepomucko. Tentokrát se účastníci podívali do zámku a muzea v Tachově, do slavné jízdárny ve Světcích a občerstvili se v Restauraci Ve Skále - pivovaru Chodovar v Chodové Plané.

Zámek v Tachově prošel rozsáhlou rekonstrukcí. K vidění je sloupový vestibul s jednoramenným schodištěm a nahlédnout lze do prostoru bývalé hradní věže. Od konce roku 2014 je zde otevřena prohlídková trasa s exponáty, která připomene rod Windischgrätzů i historii oblasti. V zámku se nachází několik exponátů původem ze zámku Zelená Hora (především obrazová galerie předchozích majitelů) a dále několik široké veřejnosti dosud neznámých obrazů od Augustina Němejce. Právě tato zakázka od dcery dobrotivé kněžny Vilemíny z Auerspergu umožnila Mistrovi vystudovat na prestižních akademiích v zahraničí. Windischgrätzova jízdárna ve Světcích pochází z doby romantismu a byla postavena kolem roku 1830. Po vídeňské jízdárně je druhou největší v Evropě. Restaurace Ve Skále - v části unikátního skalního labyrintu osm set let starých pivovarských sklepů v Chodové Plané se nachází stylová restaurace s místy pro 260 hostů a malé pivovarské muzeum.

V říjnu 2018 bude Mikroregion Nepomucko pořádat další zájezd, tentokrát na severní Plzeňsko. Bližší informace přineseme na webu města Nepomuk v průběhu letních prázdnin, nezapomeňte sledovat!

Pavel Motejzík (foto, text).

Fotogalerie