Přeskočit na obsah
MENU

Léto plné výstav

O letních prázdninách budou moct návštěvníci Městského muzea a galerie Nepomuk navštívit hned několik nových výstav. Naší snahou je zaujmout rodiny s dětmi, milovníky umění a historie, ale i zájemce o vědu. Prázdninovou sezonu tak slavnostně zahájíme ve čtvrtek 2. července od 17:00 před budovou Městského muzea a galerie Nepomuk. Setkání se zúčastní autoři výstav a při té příležitosti bude uveden do prodeje sborník Svatý Jan Nepomucký v evropském kulturním kontextu.  

 

23/06–01/09

Výstava historických kostýmů Venduly Ptáčkové

V průběhu celého léta budou mít návštěvníci možnost si prohlédnout historické kostýmy Venduly Ptáčkové, umístěné ve stálé expozici Měšťanského interiéru. Do šití se Vendula zamilovala už v raném dětství, kdy v pěti letech usedla za šicí stroj a již jej neopustila. Postupně získala odborné vzdělání a absolvovala rekvalifikace z oblasti výtvarného umění. Významným obdobím pro ni bylo účinkování ve skupině historického šermu Morgana von Maxberg,  kde oblékala nejen šlechtu, ale i lapky a služebné. Všechny oděvy Venduly Ptáčkové jsou originálem. Věříme, že návštěvníka osloví a s trochou nadsázky vtáhnou do děje dob dávno minulých. 

02/07–01/09

Jiří Světlík – Cestou do Bezděkovce

Výstava plakátů Jiřího Světlíka, autora, který se sic v Bezděkovci nenarodil, ale po padesáti letech chalupaření je zde doma. Zanechal tak pachtění, opustil marnost a kravál města a přišel hospodařit do nejkrásnějšího kraje, do ticha, do ráje. Výstava představuje průřez grafické práce autora a rovněž počtení v rozepsané knize. Jiří Světlík je autorem nejen komerčních plakátů a obchodních značek, ale i autorských plakátů se sociálním, kulturním a ekologickým přesahem. Rovněž je autorem řady log, snad každý si vybaví logo HC Škoda Plzeň.

 

02/07–30/08

MIKRO X MAKRO…aneb na velikosti (ne)záleží

Interaktivní výstava umožní návštěvníkům nahlédnout do mikrosvěta a přinese i překvapivá makro vesmírná srovnání. Součástí expozice jsou mikro a makrofotografie, ale také třeba model lidského vlasu zvětšený cca 980krát. Pro spoustu zábavy a poznání je zde workshopová dílna, kde nejen děti, ale i jejich rodiče, budou moci nahlédnout třeba do tajů daktyloskopie. Výstava potrvá do konce srpna a je součástí prohlídky muzea.

 

V roce 2021 se v Nepomuku uskuteční oslavy 300 let od blahořečení sv. Jana Nepomuckého, k této příležitosti bude v Městském muzeu a galerii Nepomuk připravena výstava fotografií. Touto cestou bychom rádi požádali občany, kteří vlastní fotografie vztahující se k výročím oslav sv. Jana Nepomuckého před rokem 1989 (zejména Nepomucká pouť, mše v kostele apod.) o zapůjčení. Prosíme majitele fotografií, aby kontaktovali Mgr. Svatoslavu Kožíkovou, tel. 371 592 546; mail: muzeum@nepomuk.cz. O fotografie se nemusíte bát, hned si uděláme kopie a fotografie v pořádku vrátíme, moc děkujeme za pomoc.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2022, Design by Beneš & Michl.