MENU

XI. Kovářský den v Oselcích

XI. Kovářský den se uskuteční v sobotu 10. 11. 2018 od 9 do 15 hodin v prostorách Střední školy v Oselcích společně se Dnem otevřených dveří. Stejně jako v předchozích letech přijedou nejlepší mistři kovářského řemesla, aby předvedli svoji zručnost a prezentovali tradiční řemeslo. Součástí této akce bude bohatý doprovodný program s občerstvením.

Na kovárně, v mechanických dílnách a v prostoru dvora bude k vidění kovářská práce uměleckých kovářů, výstava kovářských výrobků, prodej kovářského nářadí a podkování koní, velmi atraktivní pro všechny návštěvníky. S prací našich oborů vzdělávání souvisí i další doprovodný program: výstava závodních historických aut a traktorů a předváděcí akce firem Peugeot, zemědělská technika New Holland a prezentace dalších firem (např. Pfeifer Holz s.r.o., Narex atd.). Součástí Kovářského dne bude i ukázka drátenictví, paličkování, tvoření mandal z barevných písků a prodej včelařských výrobků.

V truhlárně bude k vidění práce na CNC frézce a CNC laseru, soustružení dřeva, inkrustace (na modelu komody) i řezba, kterou si návštěvníci budou moci vyzkoušet.

Vzhledem k tomu, že Kovářský den je spojen se Dnem otevřených dveří, budou se návštěvníkům a případným zájemcům o studium maturitních oborů (Uměleckořemeslné zpracování kovů – práce kovářské a zámečnické, Uměleckořemeslné zpracování dřeva) a učebních oborů (truhlář, umělecký kovář a zámečník, mechanik opravář motorových vozidel (automechanik), opravář zemědělských strojů) věnovat pracovníci školy.

Přihlášky na čtyřleté maturitní umělecké obory, u kterých se nekoná povinná přijímací zkouška z českého jazyka a matematiky, ale talentová zkouška, je třeba podat do 30. listopadu. Všechny důležité informace mohou zájemci získat přímo na místě – 10. listopadu 2018.

Další informace naleznete na www.stredniskolaoselce.cz.  

Ing. Miroslav Lávička, Střední škola a Základní škola, Oselce.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.