Přeskočit na obsah
MENU

Jednorázový příspěvek 5000 Kč na dítě

Veřejné dokumenty

Otázky & Odpovědi MPSV (pdf, 2081,53 kB)

 Žádost o jednorázový příspěvek na dítě lze od 15. 8. 2022 podat na Městském úřadě v  Nepomuku na dvou pracovištích Czech POINT:

  • budova B, přízemí, kancelář č. 2 (matrika, evidence obyvatel),

  • budova B, II. patro, kancelář č. 11 (živnostenský úřad).

Nezbytné náležitosti: občanský průkaz žadatele, znalost identifikačních údajů dítěte a případně druhého rodiče.

????Všechny informace k příspěvku najdete na: https://www.mpsv.cz/web/cz/jednorazovy-prispevek-na-dite, případně na profilu Ministerstvo práce a sociálních věcí.
 
Od kdy bude možné o příspěvek žádat? Žádosti bude možné začít podávat online i na vybraných Czech Pointech v týdnu od 15. srpna 2022, s tím, že žádost lze uplatnit do jednoho roku ode dne nabytí účinnosti zákona.
 
✅ Žádost lze podávat i ONLINE přes formulář: https://jenda.mpsv.cz/ Chcete žádat online, ale nemáte elektronickou identitu? Jak si ji založit se dozvíte zde:  https://info.identitaobcana.cz/
 
☎️ V případě problémů či nejasností vám pomohou na kontaktním čísle Ministerstva práce a sociálních věcí: 950 194 444 (ve všední dny od 8:00 do 20:00).
 
???? Ministerstvo současně hlásí, že v aplikaci pro výplatu tohoto příspěvku může nyní déle trvat přihlášení přes e-identitu. Vědí prý i o výpadcích. Pokud se vám nedaří přihlásit, zkuste to prosím později. Na podání žádosti máte dostatek času a nemusíte se bát, že byste příspěvek nedostali. Pokud požádáte třeba na konci tohoto týdne, stále peníze přijdou na začátku školního roku.