Přeskočit na obsah
MENU

Jednorázový příspěvek 5000 Kč na dítě

Veřejné dokumenty

Otázky & Odpovědi MPSV (pdf, 2081,53 kB)

 Žádost o jednorázový příspěvek na dítě lze od 15. 8. 2022 podat na Městském úřadě v  Nepomuku na dvou pracovištích Czech POINT:

  • budova B, přízemí, kancelář č. 2 (matrika, evidence obyvatel),

  • budova B, II. patro, kancelář č. 11 (živnostenský úřad).

Nezbytné náležitosti: občanský průkaz žadatele, znalost identifikačních údajů dítěte a případně druhého rodiče.

????Všechny informace k příspěvku najdete na: https://www.mpsv.cz/web/cz/jednorazovy-prispevek-na-dite, případně na profilu Ministerstvo práce a sociálních věcí.
 
Od kdy bude možné o příspěvek žádat? Žádosti bude možné začít podávat online i na vybraných Czech Pointech v týdnu od 15. srpna 2022, s tím, že žádost lze uplatnit do jednoho roku ode dne nabytí účinnosti zákona.
 
✅ Žádost lze podávat i ONLINE přes formulář: https://jenda.mpsv.cz/ Chcete žádat online, ale nemáte elektronickou identitu? Jak si ji založit se dozvíte zde:  https://info.identitaobcana.cz/
 
☎️ V případě problémů či nejasností vám pomohou na kontaktním čísle Ministerstva práce a sociálních věcí: 950 194 444 (ve všední dny od 8:00 do 20:00).
 
???? Ministerstvo současně hlásí, že v aplikaci pro výplatu tohoto příspěvku může nyní déle trvat přihlášení přes e-identitu. Vědí prý i o výpadcích. Pokud se vám nedaří přihlásit, zkuste to prosím později. Na podání žádosti máte dostatek času a nemusíte se bát, že byste příspěvek nedostali. Pokud požádáte třeba na konci tohoto týdne, stále peníze přijdou na začátku školního roku.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz