MENU

Jak na pouť?

aneb jak do Nepomuka osobním autem i veřejnou dopravou

 

Pokud jedete na Nepomuckou pouť z větší i menší dálky, tady je pár rad pro nejsnazší cestu:

 

AUTEM:

Celé centrum města je neprůjezdné, doporučujeme tedy včas odbočit na první volné parkoviště.

Jak tedy nejlépe a nejsnázeji zaparkovat? Záleží na tom, odkud jedete.

A) od Plzně, Klatov, Přeštic: Hned na začátku Nepomuka, na hrázi Špitálského rybníka stojí po levé straně pneuservis Best Drive - Duchek Havel s.r.o.. V jeho areálu se nachází parkoviště parkoviště A. Z něj je to jen pár desítek metrů na Přesanické náměstí s krásným pouťovým jarmarkem. Pokud bude parkoviště A plné, pokračujte Nepomukem po I/20 až ke kruhovému objezdu, kde odbočíte k benzínové čerpací stanici Pyramida. Zde můžete využít místní parkoviště B, navazující přímo na čerpací stanici. Pokud bude plné i to, doporučujeme návrat na kruhový objezd a odtud pokračovat výjezdem na II/191 směr Rožmitál Nádražní ulicí. V Nádražní ulici je množství parkovacích míst. Pokud budou plná, pokračujte ulicí až ke značené odbočce do Sportovní ulice, projedete kolem minihřiště s umělým povrchem a na konci uličky zabočíte doleva na fotbalové hřiště, kde je záchytné pouťové parkoviště C.
Parkoviště A bude otevřené denně od 9:00 do 19:00.

B) od Horažďovic, Blatné, Písku: Na kruhovém objezdu zabočte k benzínové čerpací stanici Pyramida. Zde můžete využít místní parkoviště B, navazující přímo na čerpací stanici. Pokud bude plné, doporučujeme návrat na kruhový objezd a odtud pokračovat výjezdem na II/191 směr Rožmitál Nádražní ulicí. V Nádražní ulici je množství parkovacích míst. Pokud budou plná, pokračujte dál až ke značené odbočce do Sportovní ulice, projedete kolem minihřiště s umělým povrchem a na konci uličky zabočíte doleva na fotbalové hřiště, kde je záchytné pouťové parkoviště C.  

C) od Rožmitálu p. Tř., Vrčeně: Projedete kolem sídliště na Vinici a na kruhovém objezdu u Sokolovny zvolíte třetí výjezd (do Nádražní ulice). Po 100m odbočíte do uličky Sportovní, projedete kolem minihřiště s umělým povrchem a na konci uličky zabočíte doleva na fotbalové hřiště, kde je záchytné pouťové parkoviště C

Vzdálenost na pouť:

Parkoviště A (Best Drive): 150m na Přesanické náměstí, 600m na náměstí A. Němejce, 700m do Unibricku, 

Parkoviště B (Pyramida): 200m do Unibricku, 500m na náměstí A. Němejce, , 800m na Přesanické nám.

Parkoviště C (Hřiště u ZŠ): 500m na náměstí A. Němejce, 700m do Unibricku, 1km na Přesanické nám.

 

PARKOVÁNÍ NA VŠECH TŘECH PARKOVIŠTÍCH JE ZDARMA!

Je samozřejmě možné zaparkovat na libovolném z uvedených parkovišť i na dalších povolených místech ve městě.  Upozorňujeme ale na možné obtíže s tím spojené (dopravními zácpy, nedostatek parkovacích míst ...) a doporučujeme proto využít nabízená řešení.

 

VLAKEM:

Po příjezdu na nepomucké nádraží v místní části Dvorec Vás čeká zhruba půlhodinová procházka do vršku, směr sídliště a dále historické centrum.

 

ZPĚT NA HLAVNÍ pouťovou STRÁNKU

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.