Přeskočit na obsah
MENU

Investiční akce - březen 2024

Pokud jsem v minulém vydání psal, že únor bývá nejchladnějším měsícem a investice zamrznou, pak téměř opak je pravdou.
• Vrty Klášter: Náš správce vodovodní sítě KAV Starý Plzenec s brněnskou firmou Radeton provedli průzkum a trasování potrubí od vrtů z prameniště Klášter a milým zjištěním bylo,
že potrubí je v dobré kondici a bude tedy plně využito. Jen pro informaci, pokud bychom tuto vzdálenost pokládali zcela nově, trvala by administrativa cca pět let a vlastní práce by stály zhruba 10 milionů korun. Takže velmi dobrá zpráva.
• Cyklostezka: Také tady mohu vyjádřit spokojenost s tím, že se nám přihlásilo do soutěže 13 zájemců o realizaci! To se nám dosud nikdy nestalo. Nejlepší nabídku podala firma Eurovia
Silba s. r. o. za nabídkovou cenu 6 330 tisíc korun bez DPH, což je příjemně příznivá částka oproti ceníku. Rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší nabídkou byl šestimístný.
• Dětské oddělení v naší knihovně: Nejvhodnější zhotovitel byl vybrán až ve druhém kole a vítězem je plzeňská firma Senco Chaloupek s. r. o. za cenu 635 tisíc korun. Akce by měla být  hotova do konce roku a je na ni poskytnuta dotace od MAS sv. Jana z Nepomuku. Dojde zde nejen k modernizaci vnitřních prostor a vybavení, ale také k výměně starého prosklení a výloh, což přinese energetické úspory.

Stáří a opotřebení bytového domu na rohu Nádražní a Kubíkovy ulice přineslo vynucenou opravu stoupaček. Plánujeme zde celkovou rekonstrukci, podobně jako u domu níže, „Rafandy“. Opravou projde také část vnitřních prostor radnice, kde byla vyměněna okna. Na řadu přijde v první etapě „starostovna“ a sekretariát, následovat bude zasedací místnost a kancelář místostarosty.
Vladimír Vokurka, starosta Nepomuku
Zdroj: Nepomucké noviny - březen 2024