Přeskočit na obsah
MENU

Hoferovi z Rakouska přivezli pozitivní náladu

Každý, kdo navštívil dne 8. 7. 2018 v Nepomuku u sv. Jakuba koncert pěveckého kvarteta Familienquartett Hofer z Rakouska, musel odejít s dobrou náladou. Tak nadané a zároveň milé a pozitivně naladěné umělce Nepomuk už dlouho nezažil. Akce se konala v rámci festivalu Pod pěti hvězdami. Dobrovolné vstupné bude využito na opravy kostela.

Fotografie a videa níže.

Rakouské rodinné pěvecké kvarteto ve složení Carina Hohner (roz. Hofer), Lisa, Elisabeth a Benno HOFER.

Hoferovi jsou nadaní lidé, kteří mají hodnĕ koníčků. Sympatické je, že se neženou jenom za profitem. Je na nich vidĕt, že zpívají s radostí. Texty jejich písní nejsou povrchní, mají hloubku. Všichni jsou velice muzikální. Letos přijali pozvání do Nepomuku od patriotky Dany Ployer, praneteře malíře Viktora Peška.

Když mladý Benno Hofer řídil 80členný mládežnický pĕvecký sbor, poznal tam Elisabeth, mladičkou učitelku, do které se zamiloval a kterou si vzal za ženu. Jejich dcery Carina a Lisa doprovázely rodiče od malička na pĕvecké zkoušky. Ale i doma se zpívalo!

Elisabeth vyučuje na základní škole v Bad Leonfeldenu. Mimo její hezký hlas má i básnické nadání a umí bĕhem chvilky k různým melodiím a rozličným příležitostem napsat patřičný text. Benno, který dříve vyučoval na odborné učňovské škole ve Freistadtu, je členem mĕstské Leonfeldenské lázeňské dechové kapely. Mimo hraní na nĕkolik nástrojů má i herecký talent. Vystupoval mimo jiné jak pĕvecky tak i herecky při slavnostním otevření česko-rakouské zemské výstavy v roce 2013. Momentálnĕ hraje s dcerou Lísou ve veselohře „Vše na začátek“ v divadle v Bad Leonfeldenu.

Elisabeth a Benno pracují navíc dobrovolnĕ ve Školním muzeu v Bad Leonfeldenu. Benno byl vloni zemským hejtmanem vyznamenán za jeho dlouholetou kulturní činnost Kulturní medailí Hornorakouska.

Carina, starší dcera, je učitelkou a psycholožkou. Zpívala v Zemském divadle v Linci a Lísa hrála a zpívala v muzikálech. I ona zdĕdila po rodičích nejen muzikální, ale i herecký talent.

Jako rodinný kvartet vystupují při různých farních a mĕstských oslavách a koncertech. Jsou členy dechového orchestru a kostelního sboru, který nejen organizují, ale i jako sólisté podporují. Hudba je jejich společným koníčkem.

Pod pěti hvězdami – Svatojánské koncerty na Nepomucku. Cyklus koncertů a besed s hvězdným obsazením. Celkem pět akcí, při kterých vystoupila například legendární Gabriela Beňačková, Marian Vojtko s Michaelou Gemrotovou, Trio Pragensis či Familienquartett Hofer.

www.festivalnepomuk.cz

Akci pořádal Mikroregion Nepomucko s Farností Nepomuk za podpory Plzeňského kraje.

Foto a video: Pavel Motejzík

Fotogalerie