Přeskočit na obsah
MENU

Historickým vlakem za zábavou  

Jízda výletního vlaku v rámci festivalu Industry open – možnost prohlídky nového Pňovanského mostu, návštěva jediných lázní Plzeňského kraje Konstantinových lázní, Dvora Krasíkov nebo železničního muzea v Bezdružicích a spousta další zábavy…

Plzeňský kraj zve všechny v sobotu 14. srpna na Konstantinolázeňsko, na akci můžete vyrazit z Plzně dobovým vlakem nebo lze zvolit individuální dopravu. Dobový vlak s historickou lokomotivou Hektor vyjede v sobotu v 9:15 z Plzně do Konstantinových Lázní a Bezdružic. Na Dvůr Krasíkov se můžete svézt z Bezdružic historickým autobusem.

Již samotná cesta vlakem z plzeňského hlavního vlakového nádraží, která nabídne i přejezd unikátního Pňovanského mostu, bude sama o sobě zážitkem. Vlak následně zastaví v Konstantinových Lázních, tady se u lázeňského domu Prusík v amfiteátru a přilehlém parku bude konat od 11 hodin atraktivní program pro celou rodinu. „Návštěvníky čeká živá muzika, bohatý program pro děti například Pohádkohraní s Jitulí a Dadulí, divadélko, malování na obličej, ochutnávky lázeňských produktů, stezka o ceny. Bude samozřejmě i možnost zpestřit si den koupáním v místním Wellnesscentru Konstantin,“ uvádí podrobnosti Marcela Krejsová, radní Plzeňského kraje pro oblast cestovního ruchu.

Kdo bude chtít svůj program začít v Bezdružicích, může vlakem pokračovat dále. Na bezdružickém nádraží bude otevřené železniční muzeum a četnická stanice, rovněž budou probíhat dílničky a malování na obličej pro děti. Zároveň zde bude jezdit historická drezína.

Doprovodný program je také na Dvoře Krasíkov. „Všechna tři místa budou propojena historickým autobusem Karosa ŠL 11, který bude jezdit zdarma přes Konstantinovy Lázně na farmu do Dvora Krasíkov, kde je minizoo se zvířátky nebo mýdlový a sýrový obchod,“ dodává Marcela Krejsová.

Historický autobus bude vyjíždět z Bezdružic ve 12:10, 13:10, 14:10 a 15:10 a z Krasíkova bude jezdit ve 12:40, 13:40, 14:40 a 15:40. Zpět do Plzně jede vlak z Bezdružic v 16:50 a z Konstantinových Lázní v 16:58. V Plzni bude v 18:15.

Cestu mezi Bezdružicemi a Konstantinovými Lázněmi lze obousměrně absolvovat pěšky. Na trase o délce necelé 3 km bude připravena hra o ceny s názvem Poznejte Plzeňský kraj. Hrací karta bude k dispozici u stánku Plzeňského kraje v amfiteátru v Konstantinových Lázních nebo v železničním muzeu v Bezdružicích.

Předprodej jízdenek na historický vlak probíhá v mezinárodní pokladně na hlavním vlakovém nádraží v Plzni, jízdenka stojí 200 Kč. Děti do 6 let budou moci cestovat zdarma bez nároku na místenku. Vlak bude mít zařazený bufetový vůz a přeprava jízdních kol a kočárků nebude zajištěna.

Podrobnosti k programu a jízdní řád vlaku najdete na přiloženém plakátu.