Přeskočit na obsah
MENU

Hasiči Nepomuk informují

Činnost jednotky

K požáru suterénu v rodinném domě v ulici U Trati ve Dvorci jsme vyjeli s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Dvorec v pátek 28. února po 13. hodině. V době našeho příjezdu již na místě zasahovala jednotka HZS, která prováděla průzkum objektu a hašení vysokotlakým proudem. Naše jednotka se na pokyn velitele zásahu zapojila do hašení druhým vysokotlakým proudem. Požár byl zlikvidován za použití dýchací techniky za necelou půl hodinu. Zakouřený prostor jsme odvětrali přetlakovým ventilátorem. Naše jednotka se po likvidaci požáru vrátila na základnu, na místě zůstala jednotka HZS, Policie ČR a vyšetřovatel HZS, který stanovil předběžnou škodu na 150 tis. Kč.

K dopravní nehodě dvou OA se zraněním 4 osob jsme vyjeli s ostatními složkami IZS v pátek 13. března před šestou hodinou ráno na obvyklé místo, a to do zatáčky u rybníčku na silnici I/20 ve směru na Plzeň. V době našeho příjezdu již na místě zasahovala jednotka HZS Nepomuk a posádka RZP Nepomuk. Na pokyn velitele zásahu jsme se zapojili do ošetřování zraněných osob. Po příletu vrtulníku LZS a příjezdu dalších sanitních vozidel si zraněné osoby převzali zdravotníci. U dvou osob bylo pro podezření zlomenin pánve použito stabilizačních pánevních pásů, tři osoby byly před transportem zafixovány do vakuových matrací. Následně jsme pomáhali s nakládáním zraněných do vrtulníku a sanitek. Mimo tuto činnost jednotky také provedly zajištění místa nehody a protipožární opatření na havarovaných vozidlech. Asi po hodině byla silnice zprůjezdněna jedním pruhem a doprava byla usměrňována kyvadlově. Naše jednotka byla odeslána zpět na základnu, na místě zůstala jednotka HZS, která po zadokumentování nehody Policií ČR provedla úklid vozovky a pomohla odtahové službě s naložením havarovaných vozidel. Oběma pruhy byla silnice průjezdná až v 9 hodin.

V souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem neřešila dobrovolná nepomucká jednotka do 15. března žádnou událost.

 

Činnost sboru

V sobotu 29. února jsme na sále hotelu U Zeleného stromu pořádali tradiční hasičský bál SDH Nepomuk. Letos jsme pro vás měli připravenou novinku v podobě fotokoutku s hasičskou tématikou. Do posledního místa zaplněný sál si po celý večer užíval skvěle hrající kapelu Melodion. Děkujeme sponzorům za pěkné ceny do tomboly a všem, kteří jste se bálu zúčastnili a podpořili tak náš sbor. Velký dík patří Švejk restaurantu a hotelu U Zeleného stromu za poskytnutí sálu. Seznam sponzorů najdete na našem webu www.sdh-nepomuk.cz.

Doufáme, že ve čtvrtek 30. dubna opět postavíme májku a upálíme čarodějnici. Akce se bude konat podle aktuální situace krizového stavu. Více informací nejen o této akci najdete na našem facebooku Hasiči Nepomuk nebo na www.sdh-nepomuk.cz.