Přeskočit na obsah
MENU

Galerie Léto v Dožicích - Mladý Smolivec

Po celé prázdniny hostí Smolivecko výtvarný kemp neformální skupiny studentů Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara ZČU. Je to pohyb opačným směrem, než na jaký jsme zvyklí: talenty směřují do měst. V tomto případě zastupitelstvo Mladého Smolivce dalo podporu projektu, kterým se přenáší výtvarné dění na venkov, uvolnilo taneční sál, ubytovací kapacity i finanční příspěvek,  a tak s přispěním dalších sponzorů a Plzeňského kraje vzniká Galerie léto v obci Dožice, což je nejen výstava, ale také stálý workshop, dva plenéry pro zájemce a příležitost sledovat zblízka výtvarné dění a jeho výsledky průběžně sledovat. Pochopitelně se také zajímat, ptát se, ale i vyzkoušet si.

Kemp je koncipován v tomto roce jako setkání studentů FDU ZČU a žáků ZUŠ z okolí, což je region přesahu tří krajů (středočeského, plzeňského, jhočeského). Výstava dokládá skvělou úroveň výtvarného života a moře talentů, s jakými pracují české ZUŠ. Po nedávné hudební přehlídce ZUŠ Open Magdalény Kožené se i na tomto vzorku práce ZUŠ s výtvarnými talenty regionu můžeme přesvědčit o vysoké úrovni uměleckého školství a výtvarného umění v Česku.

Zastupitelstvo dává najevo, že kvalita venkovského života je jeho krédem a snad se podaří Galerii léto udržet jako každoroční seriál setkávání studentů uměleckých škol všech stupňů na našem venkově.

 

Fotogalerie