MENU

Fotografie z interiérů Komunitního domu seniorů

Dne 17. 8. 2017 měla veřejnost další příležitost prohlédnout si nový Komunitní dům seniorů (KODUS), který vznikl z bývalého hotelu Dvorec u nádraží. 17 bytových jednotek o velikosti 2kk má rozměry 33 až 44 metrů čtverečních. V domově byl zbudován výtah, prádelna, sušárna, společenská místnost, každý byt má na chodbách vlastní uzamykatelnou komoru. Vytápění a ohřev vody bude zajišťovat tepelné čerpadlo. „První zájemci se do bytů nastěhují v dohledné době, musí ale prokázat, že nevlastní žádnou nemovitost vhodnou k obývání, dům, byt či chatu. Minimální věk je stanoven na 60 let, čistý měsíční příjem nesmí přesáhnout 1,0 násobek průměrné měsíční mzdy v případě jednočlenné domácnosti nebo 1,2 násobek u dvoučlenné domácnosti. Výše nájemného je stanovena pro letošní rok na 57,20 Kč/m2, u dvou podkrovních bytů rozhodla Rada města o snížení ceny na 40 Kč/m2,“ uvedla Miroslava Suchá z Odboru finančního, majetkového a školství. Každý nájemce si individuálně platí spotřebu vody a energií.

„Náklady na výstavbu přesáhly 17 milionů korun (bez DPH), z toho 10,2 milionu korun činí dotace Ministerstva pro místní rozvoj poskytnutá v rámci titulu Komunitní domy pro seniory. Cílem je zajištění sociálního nájemního bydlení pro seniory tak, aby došlo k zachování a prodloužení jejich nezávislosti a soběstačnosti a dále k umožnění komunitního způsobu života na principu sousedské výpomoci. V případě potřeby budou za seniory zajíždět na vyžádání naše terénní pracovnice z domu s pečovatelskou službou,“ uvedl starosta Jiří Švec.

"Prostory jsou vkusné a mnohé mají krásný výhled do okolí, vše je čisté, nové, dokonce je zde výtah. Hned bych se stěhovala, vadila by mi snad jen ta společná prádelna a nešťastně řešený odtok vody u sprchového koutu. Bála bych se, že budu mít vodu v celé koupelně a uklouznu po ní," uvedla pro Nepomucké noviny sedmdesátiletá Jarmila Poláková z Plzně, která si přijela dům prohlédnout se svou dcerou.

Případní zájemci o umístění mohou kontaktovat Miroslavu Suchou na tel.: 371 519 722, e-mailu: miroslava.sucha@urad-nepomuk.cz, kde si také mohou domluvit individuální prohlídku. Další prohlídka společných prostor, neobsazených bytů i sálu bude možná 13. září od 18:00 do 19:00 hod.

Souběžně s výstavbou komunitního domu provádělo město z vlastních prostředků obnovu společenského sálu, na podzim by měla být zahájena rekonstrukce restaurace. Poté se město pokusí najít na sál a restauraci vhodného nájemce. Více informací k tomu přinesou zářijové Nepomucké noviny.

Fotogalerie

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.