MENU

Filharmonie zahajuje předprodej

Novou koncertní sezónu představila 16. června zástupcům tisku, kulturní veřejnosti a posléze i svým abonentům Plzeňská filharmonie. Na tiskové konferenci v prostorách plzeňského hotelu Courtyard Marriott promluvila na úvod o jednotlivých koncertech a novinkách ředitelka Plzeňské filharmonie Mgr. Lenka Kavalová. S dalším výjimečným projektem sezóny pak seznámil přítomné náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče a místopředseda Společnosti Jana Kubelíka Ing. Vladislav Vilímec, který přiblížil osobnost Jana Kubelíka a s ním související koncerty "Pocta Janu Kubelíkovi" v Plzni a v Klatovech. Náměstkyně primátora města Plzně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Mgr. Eliška Bartáková připomněla 30. výročí spolupráce měst Plzně a Takasaki a koncert s názvem "Dvořákovy koncerty 1", který se v rámci této významné spolupráce bude konat v Plzni a ve Kdyni. O výjimečném projektu "Pocta sv. Janu Nepomuckému" informovali Václav Česák - předseda Matice sv. Jana Nepomuckého, P. Ing. Jiří Špiřík z nepomucké farnosti a manažer Mikroregionu Nepomucko Pavel Motejzík. Koncerty věnované výročí blahořečení Jana Nepomuckého se budou konat v Plzni a v Nepomuku.

Na premiéru koncertu Pocta sv. Janu Nepomuckému v Plzni (13. května 2021) si můžete koupit vstupenku od 3. srpna 2020 ZDE. Stejný program proběhne poté 16. května 2021 v Nepomuku v kostele sv. Jakuba.

Svým rozsahem největší akcí svatojánských oslav bude OPEN AIR koncert Evy Urbanové s Komorním orchestrem Národního divadla a dalšími sólisty a hosty na hlavním nepomuckém náměstí 30. května 2021.

Text a foto: Plzeňská filharmonie a Pavel Motejzík

Fotogalerie

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.