MENU

FÉNIX a dobrovolníci na Zelené Hoře

Volnočasové centrum FÉNIX chystá v červenci zajímavou akci na Zelené Hoře.

Fénix, volnočasové centrum, se zapojilo do projektu organizace INEX-SDA, která organizuje a podporuje dobrovolnické aktivity v Čechách, v Evropě i za evropskými hranicemi. S pražskou neziskovkou INEX-SDA můžete vyjet třeba do Asie, Afriky, exotických zemí (www.inexsda.cz) a stát se tam dobrovolníkem, pro kterého bude připraveno jídlo a ubytování a očekává se od něj 6 hodin práce ve všední dny.

Obvykle jsou mezinárodní dobrovolnické pobyty na 14 dní, ale mohou být delší i kratší. Běžné jsou od 18 let, ale rádi jezdí i lidé výrazně starší a některé workcampy jsou také pro rodiny s dětmi nebo náctileté, či handicapované. Zaručeně si tam zdokonalíte angličtinu, najdete nové přátele. Z jedné země bývají tak 2 účastníci na skupinu, což zaručuje inspirativní mix národností, zkušeností, zvyků.

A přesně takový mezinárodní workcamp se uskuteční od 16. do 29. července i na Zelené hoře, v areálu Šternberského dvora. Nahlášeno je 10 dobrovolníků, mj. Turci, Španělé, pracant z Tchaj-wanu a další.  Pokud se přijdete podívat a napadne vás přinést třeba domácí buchtu, židli, anglické knížky, starší nářadí, budou pořadatelé vděční.

Program:

15. července: přijede cca 8 členná skupina z Čech.

16.– 29. července: přijede 10 pracantů z celého světa.21.července je v plánu posezení s místními, s mezinárodní kuchyní i hudbou.

V září nebo říjnu 2017 se chystají pomáhat dobrovolníci z organizací „NA DEN“. Připravujeme práci pro dobrovolníky z „TAMJDEM“.

S použitím článku Mirky Brožové z Nepomuckých novin

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.