Přeskočit na obsah
MENU

Duševně i fyzicky vás podpoří akce Týden zdraví - zdravá rodina

Duševně i fyzicky vás podpoří akce Týden zdraví - zdravá rodina

Už za týden se spustí akce Týden zdraví - zdravá rodina, která se zaměřuje na to nejdůležitější, co můžeme sami v boji proti chorobám dělat: podporu imunity, prevenci a zdravý životní styl.

V průběhu listopadového týdne od soboty 21. do pátku 27. 11. 2020 můžete poprvé shlédnout přednášky a rozhovory s odborníky a inspirovat se produkty a službami na podporu a posílení vlastního zdraví.

 

"Myšlenka akce vznikla už v době první covidové vlny, druhá vlna pak "zajistila" převedení do online prostoru," říká Jana Brabcová z pořádající společnosti Grafia. Díky tomu tak mohou zájemci shlédnout přednášky z pohodlí domova a položit přednášejícím své dotazy - buď předem nebo v průběhu přednášky. Vystoupení odborníků pak budou uchována pro další shlédnutí na youtube kanálu.

"Chceme, aby lidé přestali sledovat čísla nakažených a mrtvých a zaměřili se na praktické kroky, které mohou dělat sami. V době covidu zůstala řada lidí uvězněna doma, ať už kvůli karanténě, vlastní bezpečnosti, hlídání a vyučování dětí nebo na home office. Druhá covidová vlna přinesla problémy v rodinách, izolaci seniorů, strach, frustraci, domácí násilí, podepisuje se na duševním i fyzickém zdraví, aniž by člověk covidem onemocněl. Lidé ze strachu odsouvají preventivní i nutná vyšetření a mají řadu nezodpovězených otázek," popisuje Brabcová. I to byly důvody, které vedly k oslovení specialistů z různých oborů.

Mezi vystupujícími budou lékaři, sportovci, otužilci, sexuolog, lektorka jógy smíchu, lékárnice, optik, propagátorka regionálních potravin, krizový intervent či koordinátorka dobrovolníků. Laickému publiku se budou věnovat také špičkoví odborníci z FN Plzeň - Prof. MUDr. Miloš Pešek, CSc., přednosta plicní kliniky, a prof. MUDr. Ondřej Topolčan, CSc., jehož tým zkoumá souvislost mezi vitamínem D a covidem 19.

 

Celý program najdou návštěvníci na webuwww.tydenzdravi.eu/

 

Každý den v podvečer si mohou návštěvníci zdarma pustit 1-2 online vystoupení odborníků. "Pokud se nehodí termín, ale chcete přednášku vidět, bude dostupná i ze záznamu," doporučují organizátoři. Výhodou sledování online přenosu je možnost položit rovnou v chatu otázky.

 

A jak si zajistit vstup na online přednášku? Na webu u přednášek návštěvníci najdou odkaz pro přihlášení a položení případných dotazů předem. Na uvedený email pak organizátoři zašlou link pro sledování přednášky. "Již teď se nám ozývají zájemci z řad seniorů s prosbou o rady, jak na to, protože sami nemají zkušenost s online aplikacemi. Prosíme proto mladší generaci, aby jim s registrací a sledováním pomohla," říká Brabcová.

 

Akci pro své seniory doporučí i Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM. Jeho ředitelka Vlasta Faiferlíková sama vystoupí na téma rodinných vztahů a podpory seniorů.

 

Na webu zájemci najdou také zdravé produkty či dárkové kupóny a odkazy na různé pomáhající instituce.

Akce se koná za podpory plzeňských obvodů ÚMO1 a ÚMO3.

 

Další info:

Mgr. Jana Brabcová, 606 48 99 69, brabcova@grafia.cz