MENU

Den moderní techniky 2018 v SOU Blatná

Ve čtvrtek 11. října se u nás na Středním odborném učilišti v Blatné konala akce „Den moderní techniky“. Přípravy na tento den se konaly už od pondělí, po celém areálu se uklízelo a zkrášlovalo. Čtvrteční ráno bylo plné shonu, přijížděli vystavovatelé veteránů, nablýskaných aut a motocyklů, a zástupci firem, které prezentovaly své výrobky a služby.

Centrum dění bylo ve velké opravárenské hale traktorů. Sem přijel i pilot Martin Macík se závodním kamionem Liaz Dakar, který byl hlavní atrakcí pro většinu návštěvníků. Spolu s Petrem Luskem, oceňovaným fotografem Rallye Dakar, celý den rozdávali podpisy závodním nadšencům. Během dne nás provázel moderátor Luboš Voráček z Českého rozhlasu České Budějovice.

V areálu učiliště jsme mohli vidět unikátní medomet, automat na přezouvání pneumatik v autodílně SOU Blatná, učebnu pro výuku špičkových svářečů, hasičskou techniku, výstavu zemědělské techniky John Deere a Zetor. Zájemci se mohli svézt traktorem Valtra, absolvovat zkušební jízdy s automobily Škoda Kodiaq a Karoq, v elektromobilu Tesla S, mohli se projet na školní čtyřkolce, řídit auto na školním trenažéru, řídit modely traktorů, ovládat ruční minibagr a další atrakce. Den byl určený pro fanoušky strojů, techniky, zájemce o studium, odborníky i veřejnost.

V areálu školy byla připravena stanoviště se soutěžemi. Přijížděly sem školy z širokého okolí. Děti zde měly o zábavu postaráno. Každý žák mohl získat soutěžní kartu, za kterou si po splnění zajímavých úkolů vyzvedl cenu.

Pro účastníky akce se konala fotosoutěž. Fotografie umístěné na facebooku SOU Blatná dostávaly hlasy. Deset nejlépe hodnocených účastníků bylo odměněno hodnotnými věcnými cenami – elektronikou, sadami nářadí a technickými modely.

Mně se tato akce líbila, počasí nám přálo a doufám, že pěkné zážitky si odnášeli všichni, kteří se přišli podívat. Měla jsem štěstí, že jsem pod vedením profesionálního fotografa a majitele marketingové firmy mohla celou akci nafotit. Fotíte? Já fotím moc ráda, ale pořídit ucházející reportážní fotku není lehké. Fotograf musí být všude, kde se něco děje, a to není legrace.

Tereza Burianová, studentka 1. roč. nástavbového studia Podnikání, SOU Blatná

Děkujeme všem zúčastněným firmám a institucím, které se přímo podílely na zajištění programu, nebo jiným způsobem tuto akci podpořili:

Jihočeský kraj, Město Blatná, Regionální agrární komora Jihočeského kraje, Jihočeská hospodářská komora, Zemědělský svaz České republiky, KM Racing Team Sedlčany, HBT Weld České Budějovice, LIVA Předslavice, STROM Lnáře, AGROZET České Budějovice, BP-Service Blatná, FEIN elektronářadí, TOPAGRI Beroun, AUTO Ševčík Strakonice, E.ON Česká republika, LEIFHEIT Blatná, AISIN Písek, VISHAY Blatná, Prillinger Radomyšl, TechFarm České Budějovice, Blatenská ryba, Hasiči Blatná, Bidfood Czech Republic Kralupy nad Vltavou, Český rozhlas České Budějovice, soukromí sběratelé veteránů.

Fotogalerie z akce je na SOU Blatná

SOU Blatná, foto Tereza Burianová

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.