MENU

Den architektury 2018

Den architektury chystá nejbohatší program ve své historii

Spolek Kruh zve na podzimní festival Den architektury, jehož hlavním tématem bude výročí 100 let od založení Československa. Od pátku 28. září do čtvrtka 4. října zamíří do bezmála 90 měst nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Návštěvníci se mohou těšit na běh za architekturou, horské túry, plavby parníkem, vyjížďky na kolech, filmové projekce, workshopy, přednášky a především pečlivě připravené procházky vedené architekty, urbanisty či historiky. Součástí bude již tradičně mezinárodní filmový festival Film a architektura, který se nově rozrostl do 20 měst. Hlavní osu programu tvoří celovečerní autorské filmy se zaměřením na architekturu a design. Lidé budou mít příležitost dostat se i do jindy nepřístupných staveb v rámci akce Hurá dovnitř!

Procházky a prohlídky se zaměří na typické architektonické styly první republiky, jako jsou kubismus, národní styl, purismus či funkcionalismus. Představí to nejlepší, co vzniklo v uplynulých 100 letech, ale neopomenou ani dnešní podobu staveb a některé jejich transformace. Speciální pozornost bude věnovaná veřejným a kulturním stavbám a také veřejnému prostoru. Nejen milovníky vlaků pak potěší prohlídky nádražních budov.

Spolek KRUH pořádá od roku 2011 festival Den architektury, kdy stovky architektů, teoretiků, historiků a mnohých dalších provázejí tisíce zájemců z řad veřejnosti po vybraných místech po celé republice. Zakladatelka festivalu architektka Marcela Steinbachová získala v roce 2016 za popularizaci tohoto oboru široké veřejnosti titul architekt roku.

Podrobný program bude k dispozici v průběhu léta na stránkách DNE ARCHITEKTURY nebo FACEBOOKU. Mediálním partnerem je portál PROPAMÁTKY.

Informace také přímo zde: http://www.propamatky.info/cs/zpravodajstvi/cela-cr/tipy-a-inspirace/den-architektury-chysta-nejbohatsi-program-ve-sve-historii/4556/.

Zdroj: portál Propamatky.cz. Autor článku: Kristýna Julinová.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.