MENU

Činnost SDH Nepomuk

Činnost nepomuckých dobrovolných hasičů

Letní prázdniny začaly pro naší jednotku tragickou dopravní nehodou dne 1. července. K čelnímu střetu dvou osobních aut na silnici II/230 před Kokořovem ve směru od Nepomuku jsme byli vysláni společně s dalšími složkami IZS po 14. hodině. Z místa byly hlášeny tři těžce zraněné osoby, z toho dvě zaklíněné ve vozidlech. Jako první k události dorazila jednotka HZS Nepomuk, která po průzkumu zahájila vyprošťování jedné ze zaklíněných osob. Naše jednotka vyprošťovala zaklíněnou osobu ve druhém vozidle. Třetí osoba se nacházela mimo vozidlo. Jednotky dále provedly protipožární opatření na havarovaných vozidlech, uzavření místa nehody a pomáhali zdravotníkům s ošetřením zraněných. Jedna z osob musela být po vyproštění resuscitována, ale před transportem do nemocnice u ní lékař bohužel konstatoval exitus. Silnice byla po celou dobu zásahu uzavřena. Naše jednotka se před 17. hodinou vrátila zpět na základnu. U události jsme zasahovali s vozidly CAS 20 Tatra Terrno a DA MB Sprinter. Kolem 21. hodiny byla silnice zprůjezdněna jedním jízdním pruhem a až po půlnoci, po odvezení havarovaných vozidel a úklidu vozovky, o který se postarala jednotka HZS Nepomuk, byla plně průjezdná. Mimo obou nepomuckých hasičských jednotek u nehody zasahovalo několik posádek Zdravotnické záchranné služby včetně vrtulníku LZS, dále Policie ČR a koroner.

Během června a července jsme provedli několik hospodářských jízd. Jednalo se například o mytí vozovek v okolí kramolínského závodiště po skončení závodů Mistrovství republiky v trialu nebo dovoz elektrocentrály na vodárnu Na Vinici, kde po dobu odstávky elektrické energie bylo potřeba náhradního zdroje pro pohon čerpadla pitné vody. Také jsme několikrát vytvářeli pěnu pro děti, několikrát na dětském táboře Přebudov a na dětském dni v Sedlišti.

Jednotka HZS Nepomuk zasahovala v období od 16. června do 15. července u 21 událostí. Nejzávažnějšími byly již zmíněná nehoda u Kokořova a střet dvou osobních aut na silnici I/20 u Seče, kde došlo také ke smrtelnému zranění.

Na září pro vás připravujeme několik akcí. V sobotu 5. září od 9 hodin pořádáme na hřišti u ZŠ ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů Plzeň-jih soutěž požárních družstev ve štafetách a útocích. V sobotu 12. září od 13 hodin pořádáme na hřišti u ZŠ akci „S hasiči hurá do školy“, která byla přeložena z původního červnového termínu. Další sobotu, tedy 19. září, chystáme sportovní odpoledne v různých disciplínách pro děti i rodiče. Při všech akcích bude zajištěno občerstvení v podobě točených nápojů a pochoutek z grilu či udírny. Budeme se na vás těšit.

Více informací, fotek a videí najdete na našem facebooku Hasiči Nepomuk nebo na www.sdh-nepomuk.cz.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.