MENU

Bára Basiková a Andílci maminkám - koncert

Bára Basiková a Andílci maminkám
Koncert ke Dni matek
Zámek Zelená Hora / kostel

12. 5. 2019 od 17.00 hodin


Bára Basiková je přední českou zpěvačkou, zpívající převážně skladby rokovějšího charakteru. Na Zelené Hoře ji doprovodí dětský pěvecký sbor Andílci z Plzně. Koncert je uspořádán u příležitosti Dne matek a věnován všem maminkám.

Cena vstupenek:
2. – 12. řada / 300 Kč
13. – 18. řada / 200 Kč
19. – 23. řada / 150 Kč
k stání – 100 Kč

Pořádá obec Klášter za finanční podpory Plzeňského kraje a města Nepomuk.

Předprodej bude spuštěn 15. 3. v 8:30 hodin a vstupenky budou k dostání v Informačních centrech regionu a na www.plzenskavstupenka.cz.

Basiková v 80. letech začala vystupovat se skupinou Martina Němce Precedens, se kterou vydala i svou první desku Doba ledová. Následná spolupráce Basikové a Pavlíčka přinesla např. hit Villa Ada. V r. 1991 vychází první sólové album pod prostým názvem Bára Basiková, na kterém se sešlo mnoho muzikantů, např. David Koller, Lešek Semelka nebo Michal Pavlíček, kteří přispěli i autorsky. Deska přinesla hit Souměrná. Na počátku 90. let byla založena skupina Basic Beat, kterou vedl Martin Němec z Precedensu. Z tohoto období pochází úspěšný singl Soumrak Bohů nebo předělávky typu Bossa Nova či Pane, vy jste vdova. Od roku 1994 se Basiková počínaje Jesus Christ Superstar začala věnovat muzikálům a účinkovala mj. ještě v Rusalce, Kleopatře nebo Johance z Arku. K Precedensu a písničkám Martina Němce se znovu vrátila až v r. 2005 a přichystali společně album Aurora. V roce 2012 oslavila skupina 30 let vydáním výběrového alba Precedens - 30 let. 6. září 2013 vydala po 12 letech nové sólové album nazvané Belleville.

Andílci je pěvecký sbor pro děti věku od 9 do 25 let. Pěvecký sbor Andílci byl založen v roce 2009 a v současné době do něj dochází zhruba 60 dětí. Jedná se již o profesionální pěvecko-taneční těleso, které vystupuje na nejprestižnějších akcích u nás i v zahraničí. Již řadu let je součástí významných hudebních projektů jako je například Music of the Night, Time, Andílci pro Hájek, Andělské notování a podobných. Žáci se ve sboru učí základům pěvecké hlasové techniky a pracují s náladou a fantazií. O výuku pěvecké části se stará Jana Marie Kateřina Korbelová.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.