MENU
Zpět na výpis

Podzim pod Zelenou Horou

Sport
Datum konání: 17. 10. 2020
Místo konání: Nepomuk a okolí  Ukázat na mapě
Web: kctnepomuk.cz

ZRUŠENO

Podzim pod Zelenou Horou, mezinárodní turistický pochod (sobotní pěší a cyklistické trasy, toulavý kočárek), pořádá KČT Nepomuk

Propozice ke stažení

Bude, nebude, bude nebude,

to je otázka, která se mně pořád honí hlavou.  A já stále dokola  říkám, že bude a tak  17.října roku 2020 náš tradiční, letos už 39. ročník Podzimního pochodu Pod Zelenou Horou, který pořádá Klub českých turistů Nepomuk, prostě BUDE.

I když kdo ví ?  Termín jeho uspořádání se blíží, všichni žijeme v nejistotě v době koronaviru a  nevíme, ale to neví nikdo z nás, co nás čeká za měsíc.  My, pořadatelé, ale děláme všechno pro to, aby náš pochod byl, aby se uskutečnil. 

Pravda, bude jiný než obvykle, bude jiný než na jaký jsme v posledních letech byli zvyklí, bude pouze jednodenní, bude takový jako když jsme s ním před  39 lety začínali.  Nebude se konat tak populární pivní pochod,  pochod 6 P - letos už Poosmnácté  Páteční Pěší Pivní Průzkumný Pochod.  Nebude setkání turistů po pochodu, nebude turistická zábava, a bohužel  nebude ani tolik všemi pochodníky opěvovaný čerstvý chléb se sádlem, škvarky a cibulí, na který se vždycky všichni, včetně nás, tolik těšili.

Vzhledem k současné situaci a doporučením se také neuvidíme tak jako jindy v Nepomucké Sokolovně na startech ani v cíli.  A proto, abychom omezili hromadění turistů - pochodníků na jednom místě a umožnili jim patřičné rozestupy ve volném prostoru, přesouváme starty i cíle na nádraží ČD v Nepomuku.

Spoustu nám toho bude letos chybět, spoustu toho budeme postrádat, ale co nám letos určitě chybět nebude, to jsou  už teď připravené a krásně vybrané trasy, které zavedou turisty třeba až do Blatné – Lnář – Kasejovic – Životic – Podhůří- Tojic. To podle toho jakou si zvolí dle vlastního uvážení trasu.

Máme připravené pěší trasy v délce 11, 16, 20, 27, 33 a 50 km a  cyklotrasy  - 35, 55, 80 km všechny jsou na mapách KČT č. 35 Brdy - Třemšínsko

Z místa startu se turisté dostanou na jednotlivé trasy, vyjma trasy 50 km a trasy Toulavý kočárek, připravenými autobusy v daných časech á 10,- Kč.

START : Nepomuk - nádraží ČD  7 – 10 hodin   CÍL: Nepomuk - nádraží ČD do 18 hodin

Už několik let je nedílnou součástí Podzimního pochodu Pod Zelenou Horou i velice  oblíbená rodinná turistika, Toulavý kočárek pro děti, rodiče, popřípadě prarodiče, která letos měří do

6 km, a na které si to všichni určitě užijí.  

START : Nepomuk – nádraží ČD   9 - 11 hodin  CÍL: Nepomuk – nádraží ČD  do 14 hodin

 

Důležitá informace : Nezapomeňte na roušky a malou svačinku si vezměte s sebou, všechna občerstvení mohou být zavřená.

V cíli bude na každého čekat pamětní „ koronavirový „ pamětní list, příležitostná razítka, i možnost zakoupení různých vizitek, turistických známek, odznaků a pod.

Věřme, že nám bude při pochodu přát počasí, že všichni budou tím, co jsme jim nabídli, spokojeni.

Na závěr jen mohu slíbit, že my všichni, pořadatelé z řad členů Klubu českých turistů odbor Nepomuk, uděláme maximum proto, aby se 39. ročník Podzimního pochodu Pod Zelenou Horou v plné parádě uskutečnil.

Za všechny 
Helena Sedláčková
hlavní organizátorka Podzimního pochodu pod Zelenou Horou                                                       

 

Fotogalerie

Další nadcházející události

Čtvrtek
22. 10.
2020

Povídání o Karlových Varech

Svatojánské muzeum

ZRUŠENO

Sobota
24. 10.
2020

Válka a osvobození na Novomitrovicku

Nové Mitrovice - Kulturní dům

výstava fotografií, dobových dokumentů a předmětů z období protektorátu aj.

Sobota
24. 10.
2020

ZRUŠENO - Jízda k výročí České Republiky

náměstí Augustina Němejce

ZRUŠENO

Středa
28. 10.
2020

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.