MENU

Zásahy SDH Nepomuk - únor, březen 2019

Zásahy jednotky SDH Nepomuk

25. února ve večerních hodinách došlo v Sedlišti k zahoření komínového tělesa na RD. Operační středisko vyslalo na místo události jednotku HZS a naši jednotku. Po příjezdu na místo již plamenné hoření nebylo vidět. Hasiči pomocí kominického nářadí srazili žhnoucí saze a provedli termokamerou kontrolu komína a jeho okolí. K poškození tělesa nedošlo a nevznikla žádná škoda.

26. února před čtvrt na sedm večer hasiči ze stanice Nepomuk, JSDH Nepomuk a JSDH Vrčeň byli povoláni k záchraně koně z vrčeňského rybníka. Kůň pravděpodobně uklouzl na hrázi a spadl, přesněji sjel z ní až na úroveň hladiny, kde se probořil ledem a nemohl zpět. Hasiči využili k vyproštění zvířete hadic, které zvířeti podvlékli pod tělem a bez použití těžké techniky koně vtáhli. Toho si poté převzal majitel, který ho nechal usušit a poskytl mu tepelný komfort. Od zahájení zásahu do ustájení koně uběhlo pouhých 25 min.

4. března ráno byly obě nepomucké jednotky povolány k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu na křižovatce u Kokořova. Hasiči zajistili místo nehody, oba automobily a pomáhali ZZS s ošetřením zraněných. Jedna žena byla s vážným zraněním transportována letecky do FN Plzeň a dvě děti s jednou ženou odvezla ZZS. Po dobu zásahu byl omezen provoz na komunikaci a jednotka HZS zůstala na místě až do odpoledních hodin. Odpoledne v důsledku silného větru jsme zasahovali ještě u dvou událostí. K odstranění zlomené ztrouchnivělé břízy v Nepomuku, Nádražní ulici. Strom spadl na komunikaci a blokoval celou její šíři. Strom byl pomocí pily rozřezán a vozovka uklizena. Následně jsme přejeli na silnici I/20 k odbočce na Klášter, kde zasahovala ulomená větev z jabloně do jízdního pruhu. I zde došlo k jejímu odklizení a zprůjezdnění silnice. Poté následoval návrat na základnu.

7. března dopoledne byla profesionální i dobrovolná jednotka z Nepomuka vyslána k dopravní nehodě osobního automobilu před obcí Žinkovy. Podle ohlášení měl být ve voze zraněný a zaklíněný řidič, proto vzlétl i vrtulník LZS. Po příjezdu složek IZS bylo zjištěno, že automobil skončil na boku mimo vozovku. Došlo k vyproštění řidiče předním oknem a následnému předání do péče ZZS. Vzhledem k rozsahu zranění vrtulník ani nepřistál a pacient byl transportován pozemní cestou do nemocnice. Místo události si k šetření převzala PČR a hasiči se vrátily na základnu.

V sobotu 2. března se na sále hotelu U Zeleného stromu konal tradiční bál SDH Nepomuk, na který letos dorazilo přes 150 lidí. Všem, kteří nás podpořili svou účastí velice děkujeme a doufáme, že jste si ho užili stejně jako my. Děkujeme také sponzorům za pěkné ceny do tomboly a kapele Melodion, která hrála po celý večer opět výborně.

AH Elektro - František Holub Nepomuk s.r.o., AMK Nepomuk, AngusFarm Soběsuky, Aqua Zoo, Autokelly Nepomuk, Autoservis Miloš Hlava, AutoTrost Plzeň, Avon Šulcová, BARUM pneuservis D+H, Benzina Nepomuk, DHW Paleček, DHW Pro s.r.o., Dorty Müllerová, EkoZahradnictví Vrčeň, Elektro F+V, ELEKTROINSTALACE Míkovec Miroslav, ELKO nápoje, FK Nepomuk, HD Reklama, Hlavsovi, Hobby Nepomuk, Instalatérství Troch, Kadeřnictví Lady, Kadeřnictví Martin Bršlica, Kadeřnictví Špačková, Klatovské rybářství, Klaus Timber a.s., KLIMEX–N vzduchotechnika, s.r.o., Kosmetika Kulová, Kovošrot Rojíková Nepomuk, Krámek s ovocem a zeleninou Na Vinici, Květiny Kopretina, Květiny Rašková, Lékárna Hánová, Město Nepomuk, MILKOT, MMA Jiří Beroušek, Novila, Obreta, Peřina Jan, Pila Nepomuk, Pohřební služba Všetečka, Potraviny Veselý, Profiagro Kříž, Průcha nářadí, Řeznictví Chodora, Silnice Nepomuk, Sokol Nepomuk, SUS Starý Plzenec, Šota koupelny, Švejk Nepomuk, Tesas TOP, Trafika na náměstí Hessová, Truhlářství Martin Král, UNIBRICK s.r.o. Nepomuk¨, Zelenina Dvorec, Zlatnictví Dindová, Zvěrolékař MVDr. Ladislav Janovec

Dále zveme širokou veřejnost na Pálení čarodějnic, které se bude konat 30. dubna od 16:00 v areálu hasičské zbrojnice v Nepomuku. Pro děti budou připraveny hry a soutěže s možností zdobení máje. Občerstvení včetně grilovaného prasete zajištěno.

Vladimír Vozka, SDH Nepomuk

 

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.