MENU

Zásahy SDH Nepomuk 03 - 04/2018

14. 3. ve čtvrt na jedenáct v noci vyjela naše jednotka společně s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Žinkovy k požáru dřevěné chaty do obce Soběsuky. Po příjezdu na místo události již zasahovala jednotka HZS Nepomuk a objekt byl celkově zasažený plameny. Na pokyn velitele zásahu jsme vytvořili od rozdělovače druhý útočný proud a podíleli se na lokalizaci požáru. Během zásahu byla z našich obou cisteren doplňována požární voda do CAS 20 HZS Nepomuk. Pomocí osvětlovacího stožáru z CAS 30 byl nasvícen prostor kolem ustavení CAS. Po ohledání požářiště jsme objekt prolili vodou a požár zlikvidovali. Za požárem je zřejmě nedbalost a majiteli byla na místě uložena bloková pokuta. Škoda byla odhadnuta na 150 tis. Kč.

20. března před 16. hodinou byly vyslány jednotky HZS Nepomuk, SDH Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Jarov k požáru v bioplynové stanici Žitín u Březí. Naše jednotka k události vyjela s CAS 20 Tatra Terrno. Podíleli jsme se na průzkumu objektu a vynesení několika tlakových lahví na volné prostranství. Jednalo se o požár ve strojovně stanice, který hasiči zlikvidovali jedním C proudem. Zásah probíhal v dýchací technice. Při požáru došlo k popálení jedné osoby, která se pokoušela hasit oheň před příjezdem jednotek. Po stabilizování stavu ji vrtulník LZS transportoval do nemocnice. Naše jednotka se po hodině vrátila zpět na základnu, na místě zůstala jednotka HZS Nepomuk a SDH Žinkovy. Příčinu vzniku požáru a vzniklou škodu zkoumá vyšetřovatel HZS a Policie ČR. Předběžná škoda byla odhadnuta na 18 mil. Kč.

30. března před jednou hodinou ráno byla naše jednotka vyslána spolu s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Kasejovice a SDH Myslív k požáru rodinného domu v Bezděkovci. Na místo jsme nejprve vyjeli s CAS 20 Terrno, později i s CAS 30 T815-7 a DA Ford Tranzit. K události vyjeli také velící důstojník směny HZS a vyšetřovatel HZS. Při příjezdu první jednotky byl téměř celý dům zasažen požárem. Hasiči na jeho likvidaci nasadili několik proudů, hašení prováděli v dýchací technice. Kvůli zakouření musel být dům odvětrán přetlakovou ventilací. Dvě osoby nadýchané kouřem byly záchrannou službou převezeny k ošetření do nemocnice. Po likvidaci požáru jsme pomocí naší CAS 30 provedli vyproštění uvízlých cisteren v rozbahněné cestě. S vyproštěním pomohl také traktor ze vsi. Naše jednotka na místě zůstala na dohlídku do osmé hodiny, kdy místo události předala Policii ČR, která s vyšetřovatelem HZS bude zkoumat příčinu požáru a výši škody.

7. dubna odpoledne byla naše jednotka vyslána spolu s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Neurazy k požáru lesa u Radochov. Po příjezdu prvních jednotek bylo zjištěno, že foukající vítr rozšířil požár dále do lesa na plochu asi 200 x 100 metrů. Velitel zásahu si tedy povolal další jednotky, a to SDH Měčín, SDH Plánice a SDH Jarov. Naše jednotka vyjela s CAS 30 T815-7, následně i s CAS 20 Tatra Terrno a DA Ford Tranzit. Na likvidaci požáru bylo použito několik proudů a lafetové proudnice. Z důvodu potřeby více vody bylo v Radochovech místními hasiči zřízeno čerpací stanoviště, kde probíhalo plnění cisteren. Asi po dvou hodinách byl požár zlikvidován. U události zasahovalo 8 jednotek PO s devíti cisternami, vyšetřovatel HZS a Policie ČR. Příčina a výše škody je v šetření.

9. dubna v pravé poledne byla naše jednotka povolána k požáru lesa po pálení k obci Mohelnice. Na místo jsme vyrazili s CAS 20 T815 společně s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Kasejovice. Po našem příjezdu už jednotka HZS prováděla hasební zásah. Došlo k zahoření na ploše ca. 15x15 metrů s několika ohnisky. My jsme pomáhali na útočném proudu a doplňovali vodu. Po lokalizaci jsme za pomoci ručního nářadí hrabanku rozhrnuli a celé požářiště prolili vodou. Velitel zásahu poté oznámil likvidaci, místo předal a jednotky se vrátily po hodině zpět na základny

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

© Město Nepomuk, 2019, Design by Beneš & Michl.